Mađari nemaju toliko izostanaka kao Bijelo-plavi u čijim redovima će priliku dobiti i neki igrači iz Osijeka II.

U petak od 14 sati sastaju se, u prijateljskom ogledu, klubovi koji su prije tri godine započeli sportsku suradnju i u međuvremenu razvili prijateljske odnose. Naš je prvoligaš gost Puskas Akademije na Pancho Areni u Felcsutu što će za obje momčadi biti dobra provjera uoči nastavka natjecanja u HNL-u i mađarskoj OTP Bank ligi. Za razliku od Osječana koji u svojim redovima imaju nekolicinu reprezentativaca, Mađari će zaigrati kompletniji, jedino je upitan nastup našeg nekadašnjeg igrača, iskusnog veznjaka Josipa Kneževića koji nije potpuno spreman. Puskas Akademija trenutno zauzima deveto mjesto od 12 klubova u tamošnjem prvenstvu s 9 pobjeda, 3 remija i 13 poraza uz gol-razliku 30:34 i 30 osvojenih bodova.

Marić upitan zbog ozljede

U osječkom sastavu ponovno će se naći povratnik Ezekiel Henty, ali je zbog udarca na treningu na tretmanu kod fizioterapeuta Mirko Marić. Na virozu se po dolasku u Mađarsku požalio Gabrijel Boban, no u četvrtak predvečer je trenirao i trebao bi biti na raspolaganju stručnom stožeru. Priliku će tijekom utakmice dobiti i stoper iz juniorske momčadi Adrian Leon Barišić, kao i kapetan Osijeka II Mihael Žaper koji ionako ne bi mogao zaigrati za našeg drugoligaša jer je prikupio tri žuta kartona. Sigurno će određenu minutažu imati i defanzivac Stjepan Radeljić kojega duže vrijeme nije bilo u kadru A momčadi Bijelo-plavih. Susret između Puskas Akademije i Osijeka možete pratiti u TV live streamingu na Facebooku, odnosno službenoj klupskoj stranici mađarskog prvoligaša. Tekstualni prijenos osiguran je na www.nk-osijek.hr

Foto: pfla.hu