NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ponosni na naše bivše kapetane

Uz pobjedu Hrvatske na startu novih kvalifikacija

Ponosni na naše bivše kapetane

22.03.2019.

Svoj doprinos trijumf nad Azerbajdžanom dali su Domagoj Vida i Borna Barišić, koji su nekada predvodili Bijelo-plave.

Najbolja hrvatska nogometna vrsta uspješno je startala u kvalifikacijama za EURO 2020. godine. U prvom susretu novoga ciklusa naša je nacionalna momčad u lijepoj atmosferi na maksimirskom stadionu svladala Azerbajdžan s 2:1 i tako osvojila planirane bodove. Doduše, bilo je dosta teže nego li se očekivalo imajući u vidu veliku razliku u rejtingu između suparnika, no bitno da se nije dogodilo nikakvo neugodno iznenađenje na startu.

Iskoristio svoju prigodu

Nama u NK Osijek je posebno drago, a i ponosni smo jer su u startnoj jedanaestorici Hrvatske bila i dvojica naših bivših igrača i kapetana. Izbornik Zlatko Dalić od prve minute je, uz jednog od najstandardnijih Domagoja Vidu, povjerenje ukazao i Borni Barišiću. Donedavni predvodnik Bijelo-plavih je odlično iskoristio svoju prigodu, prvi puta je zaigrao kao starter uz Modrića, Rakitića, Kramarića i ostale i zasigurno će mu susret s „Azerima“ ostati u trajnoj uspomeni. Bio je Barišić među najistaknutijim pojedincima, a njegov pogodak u završnici prvog poluvremena, koji je Hrvatskoj donio izjednačenje, svakako ubrajamo među ključne detalje ove utakmice.

Potvrda kvalitete i reprezentativnog potencijala

I dok je Vida sada već „senator“ u ovoj momčadi „Vatrenih“, Borna je dokazao da zaslužuje pravu priliku jer je trenutno najbolji lijevi bočni od svih hrvatskih nogometaša koji igraju na toj poziciji. Aktualni član Rangersa je i u vrijeme dok je nastupao za Osijek potvrđivao da ima i kvalitetu i potencijal da bi zaigrao uz najveće hrvatske zvijezde. I njemu i Domagoju, dakako i svim ostalim hrvatskim reprezentativcima, želimo uspješne kvalifikacije ne dvojeći da će Dalićevi izabranici ostvariti primarni i imperativni cilj – plasman na Europsko prvenstvo.

Foto: HNS

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti