Igrač osječke kadetske momčadi se iskazao i u reprezentativnoj vrsti koja je igrala kvalifikacije u Danskoj.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina završila je svoj nastup u Elitnom kolu u Danskoj remijem sa Švicarcima, čime je osvojila drugo mjesto, iza selekcije Engleske. Plasman na Europsko prvenstvo ovisi o raspletu u nekim drugim skupinama, budući da nastup na završnom turniru osigurava osam pobjednika skupina i sedam najboljih drugoplasiranih momčadi, dakako uz domaćina kontinentalne smotre Republiku Irsku. Švicarska je povela u 65. minuti iz kaznenog udarca, no odmah je, čim se krenulo s centra, uzvratio ponajbolji član naše kadetske momčadi Luka Branšteter i postavio konačnih 1:1. Tako je mladi Igrač NK Osijek najizravnije pridonio mogućnosti da Hrvatska (što će ovisiti o drugima) ipak izbori mjesto među 16 najboljih reprezentacija Europe.

Iskazao se i Kovačević

U drugoj utakmici posljednjeg, trećeg kola Skupine 3 Englezi su nadjačali domaćina Dansku s 3:2 i tako se izravno plasirali na EURO. Pritom je zanimljivo istaknuti da je Engleska pobjedonosni pogodak postigla u drugoj minuti sudačke nadoknade što nije išlo u prilog izabranicima Tomislava Rukavine. Bitnu ulogu u našoj U-17 vrsti imao je i prvi vratar Filip Kovačević koji je sve tri utakmice bio između vratnica i još jednom, kao i Branšteter, potvrdio svoj potencijal.