NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Vladi Biliću „Trofej podmlatka“

Priznanje našem treneru u Školi nogometa

Vladi Biliću „Trofej podmlatka“

28.03.2019.

Dugogodišnji član Nogometnog kluba Osijek dobio je nagradu HNS-a za neumornu predanost razvoju mlađih uzrasta.

Vlado Bilić, jedan od dugogodišnjih trenera u Nogometnom klubu Osijek koji je u nekoliko navrata bio i za kormilom prve momčadi, a obnašao je i dužnost sportskog direktora, dobio je lijepo priznanje. Riječ je o „Trofeju podmlatka“ HNS-a koji je, kao posebna nagrada, utemeljen još 1977. godine, a dodjeljuje se na godišnjoj razini zaslužnim pojedincima i organizacijama za izniman doprinos razvoju nogometnog sporta u Hrvatskoj.

Proslavio se obranama jedanaesteraca

Bilić je rođen 1955. godine, a za Bijelo-plave je uspješno branio u nekadašnjoj Prvoj saveznoj ligi. Prve je nogometne korake načinio u mlađim uzrastima osječkog Grafičara, potom je bio odličan na vratima nekad respektabilne momčadi republičkog ligaša LIO-a, da bi se osamdesetih godina prošloga stoljeća proslavio kao ponajbolji vratar u bivšoj Jugoslaviji po obranama jedanaesteraca. Nakon aktivnog sudjelovanja u obrani svoga grada u vrijeme Domovinskog rata, posvetio se trenerskom poslu u NK Osijek. Svoje vještine koje je stekao u igračkoj karijeri Bilić je uspješno prenosio na svoje nasljednike u Gradskom vrtu, a kada je klub upadao u rezultatske krize dolazio je na klupu prve momčadi kao šef stručnog stožera.

Bio je i u stožeru mlade reprezentacije

Jedno je vrijeme bio među pomoćnicima izbornika U-21 reprezentacije Hrvatske Ive Šuška, a iza sebe ima i sudjelovanje na Europskom prvenstvu 2000. u tom dobnom uzrastu. Tada je u nacionalnoj vrsti bio zadužen za stasavanje Stipe Pletikose koji je kasnije bio standardna jedinica naše A selekcije. Unatoč zdravstvenim poteškoćama Vlado je i dalje aktivan u treniranju vratara u Školi nogometa našeg prvoligaša. „Trofej podmlatka“ dodjeljuje mu se zbog neumorne predanosti razvoju mlađih uzrasta i važnoj ulozi u stvaranju generacija osječkih nogometaša.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti