Tekstualni prijenos utakmice protiv Gorice. Utakmica počinje u 16:30h, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

OSIJEK - GORICA 2:2

90' + 5 kraj vrlo zanimljivog i uzbudljivog susreta u Gradskom vrtu uz podjelu bodova.

90' + 5 ušao je Mchedlishvili umjesto Zwolinskog.

90' + 3 veliku je prigodu imao Zwolinski koji je prebacio Malenicu, no ispred gol-linije loptu u korner izbacuje Boban.

90' + 3 Mathieu je u kontri nakon očitog zaleđa, pogodak je spriječio Malenica. Mathieu je pritom zaradio javnu opomenu zbog prekršaja nad osječkim vratarem.

90' + 2 Osijek je u prigodi za pobjedonosni pogodak. Škorić se našao pred vratima, ali nije uspio zahvatiti loptu kako je htio, uz dojam da je to bio i prekršaj nad osječkim kapetanom. No, ništa od kaznenog udarca.

89' drugi žuti karton, dakle isključujući crveni dobio je Ejupi nakon prekršaja nad Musom. Isključen je i trener Osijeka Zekić.

87' Marić je opasno priprijetio iz "slobodnjaka" sa 17 metara, lopta je prošla pokraj desne vratnice.

82' posljednja zamjena kod Osječana. Na klupu odlazi Pilj, ušao je Abazaj.

77' Marić je prigodi, ali se oskliznuo u trenutku udarca, pa nije uspio preciznije šutirati...

73' Suk je bio jako blizu pogotku, pucavši sa 16 metara. Lopta je zamalo "prohujala" iznad desnog spoja vratnice i grede!

73' Zwolinski je pucao s ruba kaznenog prostora, Malenica je to uspio obraniti uz malo poteškoća.

71' Škorić je "požutio".

69' Osijek i drugi puta dolazi do izjednačenja! Janža je imao loptu na lijevom strani, pravovremeno je dodao za Ejupija kojemu je čak nakratko malo "zasmetao" Henty, međutim, osječki je centarfor pokazao koliko je još "baruta" u njegovim nogama. Pucao je s nekih 15 metara, vrlo snažno i precizno, pogodivši lijevi kut nemoćnog Kahline.

69' GOOOOL 2:2 - EJUPI

68' Škorić je opet pred suparničkim vratima, pucao je sada glavom, Kahlina to sigurno brani.

58' tek što su krenuli s centra, Goričani su opet došli u vodstvo! Opet je strijelac bio Lovrić koji je pokazao kakav udarac ima. S lijeve strane je "potegnuo" još bolje i efektnije nego u prvom poluvremenu i lopta se "zarila" u sam lijevi kut za 1:2.

58' 1:2 - LOVRIĆ

57' Osječani su uspjeli izjednačiti. Janža je ubacio loptu pred vrata gdje je 5-6 metara od Kahline najspretniji bio Škorić i pogodio mrežu.

57' GOOOOL 1:1 - ŠKORIĆ

54' žuti karton za Lončara.

46' početak drugog dijela utakmice, odmah uz dvije izmjene u osječkim redovima. U svlačionici su ostali Šutalo i Ćavar, a u igri su Ejupi i Henty.

45' + 1 kraj prvog poluvremena u kojem su Osječani bili dominantniji i opasniji, no vodstvo ima Gorica.

45' prava prigoda za Šutala. Centrirao je Janža iz prekida, mladi osječki branič je ostao neometan i pucao glavom sa 7 metara, međutim, loptu je poslao iznad vratiju.

44' javna opomena za Maloču.

40' iz drugog pokušaja na utakmici Gorica je došla u vodstvo. Loptu je u šesnaestercu prihvatio Lovrić, Kleinheisler i Šutalo nisu ga uspjeli blokirati, uslijedio je vrlo snažan i precizan udarac, a lopta je završila u lijevom kutu za 0:1.

40' 0:1 - LOVRIĆ

38' sada je Marić bio u još boljoj situaciji. Janža je odlično centrirao, a Marić pucao u padu sa 6-7 metara, ali nije bio učinkovit.

36' Marićev udarac lijevom nogom s 13 metara, lak je plijen za gostujućeg vratara.

33' domaćin je dobro kombinirao preko Marića, Pilja i Janže koji je pucao s 15 metara, no lopta odlazi iznad grede.

32' Pilj je pucao iz daljine, preslabo da bi svladao Kahlinu.

30' Čabraja je ubacio loptu s desne strane u peterac, Ndiaye je napravio prekršaj nad Malenicom.

29' sudarili su se Škorić i Guti, iznenada se šansa ukazala Lovriću, srećom pa je bio u zaleđu...

28' Marić je nakon centaršuta Šutala pokušao glavom, korner je za Osijek.

25' žuti karton dobio je Suk.

22' Šutalo ubacuje u kazneni prostor, Marić prsima spušta loptu za Bobana koji slabo puca s desetak metara.

17' Janža je zaprijetio iz slobodnog udarca sa 18 metara, lopta je bila dobro upućena, no pogodila je u glavu jednog protivničkog igrača u "živom zidu" i završila u korneru.

15' "požutio" je Jovičić.

5' Lovrić je uputio prvi udarac, nije bio precizan.

1' počela je utakmica, sretno Bijelo-plavi!

Za Goricu će igrati: Kahlina, Musa, Jovičić, Oboabona, Čabraja, Maloča, Dvorneković, Suk, Lovrić, N'Diaye i Zwolinski. Na klupi su: Čović, Maslowski, Mathieu, Ljubisavljević, Šroler, Miya i Mtchedlishvili.

Osječani će zaigrati u formaciji 3-5-2 koja izgleda ovako: Malenica, Škorić, Gutieri, Lončar, Šutalo, Janža, Ćavar, Kleinheisler, Pilj, Boban i Marić. Pričuve su: Ivušić, Ejupi, Lopa, Špoljarić, Šorša, Abazaj i Henty.

Pozdrav iz Gradskog vrta! Osijek i Gorica odigrat će vrlo važnu utakmicu u borbi za pozicije na prvenstvenoj ljestvici koje će na kraju sezone značiti plasman u Europu.