Tekstualni prijenos utakmice protiv Rudeša. Utakmica počinje u 18 sati, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

OSIJEK - RUDEŠ 2:0

kraj utakmice u Gradskom vrtu, Osijek je osvojio nove bodove.

90' + 3 Ejupi asistira Kleinheisleru koji je u odličnoj situaciji za udarac, međutim, lopta odlazi malo pokraj lijeve vratnice.

90' + 2 dobar udarac Krajinovića obranio je Malenica.

90' + 2 žuti karton dobio je Rožman.

89' odličnu je prigodu za goste propustio Smoljo. Pucao je glavom sa osam metara, a Malenica je na gol-liniji zaustavio loptu.

84' Marić izlazi, u igri je Šorša.

82' s bijele točke pucao je Marić, loptu je poslao u vanjski dio desne vratnice.

81' jedanaesterac za Osječane. Banić je srušio Marića na šest metara od svojih vratiju i to je klasičan "penal".

79' Barić umjesto Filipovića u momčadi Rudeša.

77' javna opomena za Pušića.

76' dobar pokušaj Ejupija, Banić uspjeva odbiti loptu na koju ne stiže Marić.

76' ozlijeđenog Pilja zamijenio je Pušić.

75' Marin se odlučio na udarac, lopta odlazi pokraj vratiju.

73' žuti karton dobio je Halilović.

70' prigodu je imao i Rudeš. Božić je ušao u šesnaesterac i dobro pucao, a Malenica se ispružio i obranio.

70' Marić se odlučuje na udarac, nije bio dovoljno precizan.

64' na klupu odlazi Špoljarić, ušao je Ejupi.

61' izlazi Lisakovich, u igru će Krajinović.

54' Kleinheisler namješta prigodu Mariću koji puca glavom s desetak metara, Banić se iskazao dobrom reakcijom.

50' Pilj je uputio dobar udarac s 15 metara, lopta je zamalo prošla pokraj lijeve vratnice.

46' počelo je drugo poluvrijeme. Jedna je izmjena u redovima Rudeša, umjesto Vuce ušao je Božić.

Osijek ima zasluženo vodstvo nakon prvih 45 minuta. Susret prati 791 gledatelj.

45' Škorić je pucao glavom, lopta odlazi pokraj desne vratnice.

42' Banić je kapitulirao, a Bijelo-plavi su zaista lijepo izigrali suparničku obranu. Špoljarić je na lijevoj strani uposlio Marina koji odmah centrira u sredinu, da bi Marić s 12 metara preciznim udarcem zatresao mrežu.

42' GOOOOOL 2:0 - MARIĆ

32' Kleinheisler je na "voleju" na nekih 15 metara od vratiju Banića, ali nije dobro zahvatio loptu.

23' sada je pucao Vuco sa 17 metara, Malenica je još jednom siguran.

21' prvi puta opasnije prijete i gosti. Pucao je Lisakovich iskosa s lijeve strane, dosta dobro je to učinio, no Malenica se iskazao prvom današnjom intervencijom.

19' Grgić nakon finog proigravanja Kleinheislera ubacuje loptu u šesnaesterac, no Marin ne uspjeva uputiti opasniji udarac glavom.

11' Osječani su brzo došli u vodstvo! Gutieri je idealno, dugom loptom "izbacio" obranu gostiju i omogućio utrčalom Kleinheisleru da s desne strane brzo uđe u kazneni prostor. Kada je došao na nekih 12-13 metara loptu je poslao kroz noge Baniću i pogodio desnji donji kut.

11' GOOOOOL 1:0 - KLEINHEISLER

9' prava prigoda za Osijek! Kleinheisler ubacuje iz prekida, odlično na glavu Lončaru koji neometan puca s desetak metara, ali je to završilo prilično daleko od okvira vratiju.

1' počela je utakmica uz laganu kišu koja ni drugi dan uzastopce ne prestaje u Slavoniji.

Prvi puta će ulogu glavnog suca u HNL-u imati Jakov Titlić iz Hrvaca, a pomagat će mu V. Đurak (Sisak) i M. Pepur (Split).

Za Rudeš će igrati: Banić, Filipović, Šuto, Smoljo, Rožman, Obanor, Vuco, Pasariček, Kovačević, Halilović i Lisakovich. Na klupi su: Picak, Vazda, Božić, Krajinović, Boršić, Oluić i Barić.

Osijek će ovaj puta igrati u sastavu: Malenica, Škorić, Gutieri, Lončar, Grgić, Marin, Žaper, Kleinheisler, Pilj, Špoljarić i Marić. Pričuve su: Ivušić,, Ejupi, Lopa, Šorša, Pušić, Abazaj i Šutalo.

Nakon dobrog učinka na dva posljednja gostovanja, pod vodstvom novog trenera Dine Skendera, Bijelo-plavi će danas svakako nastojati povećati svoj bodovni konto.

Pozdrav iz kišnog Osijeka, sa stadiona u Gradskom vrtu!