NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osijek je ove srijede domaćin Rijeci

Možda i presudnih 90 minuta

Osijek je ove srijede domaćin Rijeci

15.05.2019.

Utakmica u Gradskom vrtu počinje u 20 sati, a Bijelo-plavi bi se pobjedom sasvim približili Europi.

Još nešto više od 270 minuta dijeli nas od kraja ovosezonskog natjecanja u HNL-u. Osijeku preostaju dvije utakmice na domaćem terenu i jedno gostovanje, što nije loš raspored, no sve je to u sportu relativno. Najbolje je koncentrirati se isključivo na svaku nadolazeću utakmicu, posebice u samoj završnici kada svaki dvoboj ima predznak odlučujućeg ili u najmanju ruku izrazito bitnog za konačan plasman. U tom kontekstu najavljujemo i pretposljednje domaćinstvo koje ove srijede od 20 sati imamo u ogledu s Rijekom.

Neka se ponovi scenarij s Dinamom

Riječani su svoju europsku poziciju osigurali i teško da im u finišu sezone može izmaknuti drugo mjesto. Njihov je fokus sada zasigurno na skorašnjem finalu Kupa Hrvatske, što dakako ne znači da će zapustiti borbu za bodove. U Gradskom vrtu mogu igrati rasterećeno, bez ikakvog imperativa, dok će naša momčad prije izlaska na teren itekako morati razmišljati o tomu koliko je važno doći do pobjede. Često se govori o tomu da je na kraju neke utakmice slavio onaj tko je to više želio i pritom unio više energije i žara u odnosu na protivnika. Imali smo nedavno takvu situaciju protiv Dinama na našem stadionu, a sada se opet nadamo istom scenariju.

Navijače ni vrijeme neće zaustaviti

Motivi su višestruki, od same borbe za Europu, do prvog trijumfa nad Rijekom u ovom Prvenstvu i novog slavlja pred svojim navijačima. Prisilne izostanke nekih važnih igrača moramo prihvatiti kao činjenicu i vjerovati da će njihove zamjene u ovom susretu biti barem na približnoj razini, a to je nužno da bismo se na kraju veselili. Općenito govoreći, Osijek mora i ovaj puta odigrati vrlo kvalitetno i zrelo, o borbenosti da i ne govorimo, kako bi napravio još jedan veliki korak prema svome cilju. Šteta što je vrijeme više zimsko ili jesensko, ovih dana daleko od proljetnog. Međutim, ipak se uzdamo da će navijači biti uz osječku momčad u vjerojatno prijelomnom ogledu Bijelo-plavih. Kada znamo koliko nam ovi bodovi znače, dolazak na tribine ne bi smio biti upitan…

HT Prva liga

1.Dinamo23+3256
2.Hajduk23+2244
3.Rijeka23+1041
4.Osijek23+1238
5.Lokomotiva23+637
6.Gorica23-931
7.Slaven Belupo23-1922
8.Inter-Zaprešić23-1617
9.Istra 196123-1716
10.Varaždin23-2115

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 24. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.02.2020. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo

Rijeka - Osijek 1:0

HNK Rijeka, 22.02.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti