Tekstualni prijenos utakmice protiv Gorice. Utakmica počinje u 19 sati, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

GORICA - OSIJEK 1:0

90' + 5 kraj susreta u kojem su Goričani ostvarili pobjedu, pa će odluka o tomu tko će u Europu pasti u posljednjem kolu.

90' + 4 prva prava prigoda za Osijek u drugom dijelu. Nakon kornera lopta dolazi do Marića na drugoj vratnici, uslijedio je, nažalost, slab trzaj čelom i nema ništa od izjednačenja.

90' + 3 javna opomena za Musu.

90' + 2 Zwolinski je u kontri, uspio je pucati, ali je Malenica to obranio.

90' žuti karton dobio je Šutalo.

81' Maslowski odlično centrira, lopta ide na glavu Zwolinskom, no napadač Gorice je ostao za malo kratak, pa i lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

78' igru napušta Ndiaye, u igri je Maslowski.

74' izlazi Pušić, a ulazi Ejupi. Sada se pojavila informacija i o broju gledatelja: ima ih 1.639 na tribinama.

73' "požutio" je Jovičić.

70' Miya je bio u prodoru po lijevoj strani, srećom pa njegov ubačaj nije bio precizan.

69' izlazi Lovrić, ušao je Mathieu.

64' nova izmjena kod Osječana. Na terenu više nema Bobana, zamijenio ga je Špoljarić.

64' Talys je pucao ili centrirao, a Kahlina lijepom paradom odbio loptu do Šorše koji više nije uspio zakomplicirati situaciju pred vratima Gorice.

62' Miya je u igri, na klupu odlazi Dvorneković.

61' Škorić je promašio loptu na polovici gostiju, srećom pa Zwolinski nije uspio ništa značajnije učiniti u kontri koja se činila vrlo opasnom...

60' izlazi Grgić, ušao je Lopa.

57' još jednom pokušavaju domaći, sada je pucao Dvorneković, ali je to bio slab udarac.

56' Goričani su bolje ušli u nastavak susreta i sada su došli u vodstvo. Na centaršut s lijevog krila slabo je reagirao Talys koji ne uspjeva izbaciti loptu iz kaznenog prostora. Ona dolazi na nogu Suku, a Nizozemac plasira loptu s 15-ak metara u sam desni donji kut za 1:0.

56' 1:0 - SUK

55' Dvoreković je mogao i bolje reagirati u situaciji u kojoj se našao... ovako je bio bezopasan.

52' dobro su kombinirali Musa i Dvorneković da bi zatim sa 17 metara pucao Suk. Bilo je to snažno, a lopta je otišla metara pokraj desne vratnice.

46' početak je drugog dijela utakmice, nema izmjena.

45' + 1 kraj prvog poluvremena u kojem nije bilo golova.

45' + 1 bila je gužva pred Malenicom, ali je Škorić na kraju ispucao loptu daleko od osječkih vratiju.

40' "požutio" je Čabraja.

37' prava šansa za Osijek! Pušić centrira iz kornera, lopta se odbila do Škorića koji iz blizine puca, ali netko od domaćih nogometaša odbija loptu u novi ubačaj iz kuta.

35' Jovičiću lopta dolazi na glavu, ali ni ovo nije bilo opasno za Malenicu.

32' pokušava na drugoj strani i Lovrić, poznat po dobrom udarcu, no nije pogodio okvir vratiju.

31' Žaper je pucao iz daljine, Kahlina je siguran.

26' još jedna javna opomena, ovaj puta za Suka koji je namjerno igrao rukom.

21' žuti karton dobio je Lovrić.

20' još jednom Pušić ubacuje iz slobodnog udarca, skače Šutalo, ali je slabo "uhvatio" loptu čelom.

12' Osječani su u kontri preko Marića, naš je najbolji strijelac tražio Bobana u šesnaestercu, no Goričani izbacuju loptu u korner.

11' dobra prigoda i za domaću momčad. Musa je dobro ubacio s desne strane, opet je Ndiaye opasan u skoku, pucao je čelom, a lopta odlazi iznad grede.

9' prijete sada i gosti i to vrlo opasno preko Škorića. Iz prekida je centrirao Pušić, a osječki kapetan pucao glavom s 12 metara i zamalo poslao loptu pokraj lijeve vratnice. Dosta sreće je pritom imao Kahlina koji je samo pogledom ispratio let lopte.

8' Lovrić je ubacio iz kuta, Ndiaye s prve vratnice pokušava glavom, nije bilo bezopasno, naprotiv. No, ipak ne i dovoljno precizno.

5' prvi pokušaj domaćina, glavom je pucao Zwolinski, nije to bilo opasno po goste jer je lopta otišla nekoliko metara pokraj lijeve vratnice.

1' utakmica je upravo započela.

U Veliku Goricu je doputovala i skupina od 50-ak članova "Kohorte".

Glavni sudac je I. Bebek (Rijeka), a njegovi su pomoćnici G. Perica (Šibenik) i H. Radić (Split).

Za domaćina će igrati: Kahlina, Čabraja, Jovičić, Čagalj, Musa, Marina, Suk, Lovrić, Dvorneković, Ndiaye i Zwolinski. Na klupi su: Čović, Oboabona, Maslowski, Mathieu, Maloča, Miya i Mtchedlishvili.

Osijek će u ovoj utakmici biti bez Pilja, Kleinheislera, Lončara i od ranije odsutnih Bočkaja i Hentyja. Sastav izgleda ovako: Malenica, Škorić, Gutieri, Šutalo, Šorša, Žaper, Pušić, Grgić, Talys, Boban i Marić. Pričuve su: Ivušić, Janža, Kamenar, Ejupi, Lopa, Špoljarić i Soldić.

Pozdrav iz Velike Gorice s Gradskog stadiona gdje ćemo danas pratiti posljednji derbi Osječana ove sezone, ogled s Goricom.