Pioniri osvojili pokal!

Prvo od tri finala Kupa za mlađe kategorije

21.05.2019.

Učenici Vedrana Nikšića svladali su u Slavonskom Brodu vršnjake iz splitskog Hajduka s 3:2 u vrlo zanimljivom susretu.

Prvo od tri finala u Slavonskom Brodu bilo je uspješno za mlade nogometaše Osijeka. Pioniri su pobjednici Kupa Hrvatske nakon vrlo zanimljive utakmice s Hajdukom koju su riješili u svoju korist s 3:2! Poveli su Splićani preko Brkljače u 11. minuti, a u 22. je došlo do izjednačenja autogolom Botice. Malo kasnije drugi žuti karton dobio je Hajdukov igrač Prpić, a brojčanu prednost Osječani, unatoč dvije odlične prigode do odlaska na odmor, ipak ne koriste za prelazak u vodstvo. Naprotiv, već u prvim minutama nastavka Petrović koristi neodlučnost osječke obrane i Bijeli su ponovno u prednosti. U 39. minuti prežustri i nervozni nogometaši Hajduka zaslužili su još jedan crveni karton. Drugu javnu opomenu dobio je Škorlić, pa Osijek prelazi u potpunu dominaciju s dva igrača više u polju. No, Splićani su imali veliku šansu za povećanje svoje prednosti jer je Petrović pogodio gredu.

Osječani preokretom do trofeja

Nakon toga, sve je bilo u znaku Bijelo-plavih. U 45. minuti Mikolčić je iz blizine pogodio mrežu nakon asistencije Avdejeva koji je i sam bio strijelac u 65. minuti kada je iskoristio ubačaj Sinkovića iz kornera i lijep prijenos lopte Tretinjaka na drugu vratnicu te glavom matirao splitskog vratara. Osijek je igrao u sastavu: Sajko, Dorić, Prekodravac, Tretinjak, Bukvić (’55. Kos), Barić (’42. Damjanović), Pajić, Mažar (’42. Verhas), Sinković (’69. Vrljić), Mikolčić i Avdejev. Trener naše pionirske momčadi je Vedran Nikšić kojemu su asistirali Goran Popović, Ante Bekavac i Matej Žitnjak.