NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pioniri osvojili pokal!

Prvo od tri finala Kupa za mlađe kategorije

Pioniri osvojili pokal!

21.05.2019.

Učenici Vedrana Nikšića svladali su u Slavonskom Brodu vršnjake iz splitskog Hajduka s 3:2 u vrlo zanimljivom susretu.

Prvo od tri finala u Slavonskom Brodu bilo je uspješno za mlade nogometaše Osijeka. Pioniri su pobjednici Kupa Hrvatske nakon vrlo zanimljive utakmice s Hajdukom koju su riješili u svoju korist s 3:2! Poveli su Splićani preko Brkljače u 11. minuti, a u 22. je došlo do izjednačenja autogolom Botice. Malo kasnije drugi žuti karton dobio je Hajdukov igrač Prpić, a brojčanu prednost Osječani, unatoč dvije odlične prigode do odlaska na odmor, ipak ne koriste za prelazak u vodstvo. Naprotiv, već u prvim minutama nastavka Petrović koristi neodlučnost osječke obrane i Bijeli su ponovno u prednosti. U 39. minuti prežustri i nervozni nogometaši Hajduka zaslužili su još jedan crveni karton. Drugu javnu opomenu dobio je Škorlić, pa Osijek prelazi u potpunu dominaciju s dva igrača više u polju. No, Splićani su imali veliku šansu za povećanje svoje prednosti jer je Petrović pogodio gredu.

Osječani preokretom do trofeja

Nakon toga, sve je bilo u znaku Bijelo-plavih. U 45. minuti Mikolčić je iz blizine pogodio mrežu nakon asistencije Avdejeva koji je i sam bio strijelac u 65. minuti kada je iskoristio ubačaj Sinkovića iz kornera i lijep prijenos lopte Tretinjaka na drugu vratnicu te glavom matirao splitskog vratara. Osijek je igrao u sastavu: Sajko, Dorić, Prekodravac, Tretinjak, Bukvić (’55. Kos), Barić (’42. Damjanović), Pajić, Mažar (’42. Verhas), Sinković (’69. Vrljić), Mikolčić i Avdejev. Trener naše pionirske momčadi je Vedran Nikšić kojemu su asistirali Goran Popović, Ante Bekavac i Matej Žitnjak.

HT Prva liga

1.Dinamo5+913
2.Hajduk5+1012
3.Rijeka5+210
4.Osijek5+28
5.Gorica5-17
6.Istra 19615-26
7.Slaven Belupo5-56
8.Lokomotiva5-44
9.Inter-Zaprešić5-52
10.Varaždin5-62

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 25.08.2019. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 18.08.2019. 20:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti