Osijek i Lokomotiva u 80 minuta nisu postigli pogodak, a naša je momčad bila uspješnija s bijele točke.

Slavili smo i u drugom finalu! Nakon pionira i naši kadeti pobjednici su Kupa Hrvatske! U prilično „tvrdom“ dvoboju, protiv vrlo kvalitetne momčadi Lokomotive, izabranici Tomislava Radotića ispunili su sve postavljene zadaće na terenu i održali neriješen rezultat do kraja susreta. Na kraju su odlučivali jedanaesterci u kojima je Osijek bio bolji sa 4:3. Sigurni s bijele točke bili su Galušić, Hajnal, Marodi i Branšteter koji je u odučujućoj, petoj seriji vrlo hrabro i igrački „bezobrazno“, popularnom „Panenkom“ svladao protivničkog vratara! Udarac Jozića Petrčić je obranio, dok je Kovačević sačuvao svoju mrežu kada je za Lokomotivu pucao Franceković. Kapetan „Lokosa“ Groznica je prebacio vrata.

Izjednačena borba do jedanaesteraca

U 80 minuta prije „penala“ nije bilo puno pravih prigoda. Zagrepčani su imali više loptu u svom posjedu, no nisu uspjeli nadmudriti osječku obranu i svladati raspoloženog Kovačevića. U drugom dijelu su i Bijelo-plavi imali situacije u kojima su opasnije priprijetili i to preko Prnjaka i Branštetera. Jedanaesterci su otišli na stranu naše momčadi i opet su sretni bili i brojni Osječani na tribinama stadiona „Stanko Vlainić-Dida“ u Slavonskom Brodu. Osijek je igrao u sastavu: Kovačević, Prnjak, Jozić, Hajnal, Senčar, Galušić, Mršić (’41 Ulm), Ivandić (’61 Fingernagl), Marković(’78. Marodi), Mekić i Branšteter. U stručnom stožeru su uz Radotića bili Tomislav Priegl, Bojan Sičić i Matej Žitnjak.