NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Nikšić: Kruna dosadašnjeg rada

Pioniri Osijeka prvi slavili u Slavonskom Brodu

Nikšić: Kruna dosadašnjeg rada

22.05.2019.

Naša je pionirska momčad imala najteži ždrijeb na putu do finala i trofeja, a pobjeđivala je iako nije imala ulogu favorita.

Prvi su u borbu za trofeje u Kupu Hrvatske krenuli naši pioniri. Njihov dvoboj s vršnjacima iz Hajduka bio je ne samo vrlo zanimljiv, nego i dramatičan s obzirom na sva događanja na terenu. Vidjeli smo pet pogodaka, rezultatski preokret uz puno obostrano propuštenih prigoda te dva crvena kartona Splićanima čiji su prežustri igrači zaradili po dvije javne opomene. Dakako da je to išlo u prilog Osječanima koji nisu propustili materijalizirati terensku i brojčanu nadmoć.

Svojim dečkima „skidam kapu“ na svemu što su napravili ove i protekle godine. Već smo duže vrijeme zajedno i ovo je kruna našeg dosadašnjeg rada. Znali smo da igramo s vrlo dobrim protivnikom kojega dvaput u prvenstvenim utakmicama nismo uspjeli dobiti. Najavljivao sam da bismo treći puta mogli biti uspješniji i to se i dogodilo. Cijele sezone smo igrali za gol više od protivnika, tako je bilo i ovaj puta. Meni kao rođenom Osječaninu i bivšem igraču našeg Kluba ovo je nešto najljepše. Škola nogometa ostaje velika snaga NK Osijek, zaključio je trener Vedran Nikšić.

Odlični kada je bilo najpotrebnije

U pionirskoj momčadi je šest rođenih Osječana, a svi ostali su, osim Koprivničanina Sajka, Slavonci koji su selektirani u krugu od 40-ak kilometara od grada na Dravi. Kapetan Mateo Pajić je, dakako, bio iznimno sretan nakon osvojenog pokala:

Imali smo najteži ždrijeb od četvrtfinala, pa do ovog finalnog dvoboja. Na svom smo putu eliminirali državnog prvaka Lokomotivu, a sada smo dobili i Hajduk. Iza nas je zanimljiva utakmica, mislim da smo bili odlični kada je to bilo najpotrebnije. Nismo bili favoriti ni protiv „Lokosa“, ni u ogledu sa Splićanima, ali smo na terenu pokazali da i jedne i druge možemo pobijediti. Zasluženo slavimo!

Oni su podignuli pokal

Dodajmo na kraju da su Kup Hrvatske osvojili: Tin Sajko, Leon Tretinjak, Domagoj Bukvić, Luka Dorić, Mateo Pajić, Marin Prekodravac, Bruno Sinković, Luka Barić, Andrej Avdejev, Šimun Mikolčić, Filip Mažar, Matej Bobić, Ivan Kos, Marko Milobara, Dino Krivić, Dino Damjanović, Ivan Verhas, Filip Vrljić, Roko Anić, Mateo Stanišić, Petar KorovDražen Lozić, Luka Kulešević, Petar Milović, Fran Jurkić i Marko Maksimović.

HT Prva liga

1.Dinamo16+2338
2.Hajduk17+1231
3.Rijeka16+828
4.Lokomotiva17+728
5.Osijek17+727
6.Gorica17-325
7.Slaven Belupo17-1418
8.Istra 196117-1112
9.Varaždin17-1312
10.Inter-Zaprešić17-1611

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo

Osijek - Lokomotiva

Stadion Gradski vrt, 08.12.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo

Varaždin - Osijek 1:1

Stadion Varteks, 30.11.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti