Vratio se Vedran Jugović!

I drugo pojačanje Bijelo-plavih

Vratio se Vedran Jugović!

12.06.2019.

Sada već iskusni veznjak dogovorio je trogodišnju suradnju s klubom u kojem je započeo profi-karijeru.

Nakon Ante Majstorovića, NK Osijek je i prije početka prijelaznog roka doveo i drugo igračko pojačanje za sljedeću sezonu. U Gradski vrt se vratio 29-godišnji Vedran Jugović, veznjak koji je dogovorio trogodišnju suradnju s Bijelo-plavima! Ovaj rođeni Osječanin karijeru je započeo u našem prvoligašu u koji se vraća nakon gotovo šest i pol godina. Posljednji klub u kojem je igrao bio je južnokorejski Jeonnam Dragons koji trenutno ima status drugoligaša, što je bio i jedan od osnovnih razloga Vedranova odlaska iz Jugoistočne Azije.

Do sada 119 nastupa za Osijek

Jugović je za Osijek debitirao 3. kolovoza 2008. u domaćem ogledu s vinkovačkom Cibalijom (2:0). Igrao je tada sa Škorićem, sadašnjim kapetanom najpopularnijeg sportskog kolektiva u Slavoniji i Baranji te Šoršom. Suigrači su mu u to vrijeme, između ostalih, bili i Marin Skender, Ivo Smoje i Karlo Primorac, koji su sada u stručnom stožeru. Za klub u koji se upravo vratio odigrao je ukupno 119 utakmica – točno 100 prvenstvenih, 15 u Kupu Hrvatske i 4 u kvalifikacijama Europske lige. Pritom je postigao 9 golova, 7 u borbi za bodove te po jedan u nacionalnom Kupu i Europi.

Povratak u Gradski vrt

Početkom veljače 2013., zajedno s vratarom Vargićem, potpisao je za Rijeku u kojoj se zadržao tri i pol sezone uz okruglih 100 nastupa. U siječnju 2016. prihvatio je ponudu iz Južne Koreje, a za tamošnji Jeonnam Dragons je odigrao 77 susreta na prvoligaškoj sceni i 7 puta zatresao suparničku mrežu. Kući se vratio prije mjesec dana kao slobodan igrač, a ovih se dana dogovorio o svim detaljima svoga povratka u klub u kojem je i započeo profesionalnu karijeru. Sigurno je da bi Jugović, svojim znanjem i iskustvom, trebao biti od značajne pomoći našoj momčadi u vrlo izazovnom razdoblju koje nam slijedi.

6.Gorica9-112
8.Istra 19619-68