Ligaško natjecanje počinje 20. srpnja, a tražit će se odgovarajući termini za momčadi koje igraju u Europi.

U sjedištu Hrvatskog nogometnog saveza obavljen je ždrijeb parova HT Prve hrvatske lige za sezonu 2019/2020. Prvenstvo će početi 20. srpnja (vjerojatno i dan ranije, što će se naknadno odrediti), a treba imati u vidu i da će se tražiti odgovarajući termini za momčadi koje igraju u europskim natjecanjima. Osječani su u izvlačenju imali redni broj 2 i na startu će odmjeriti snage sa Slaven Belupom u Gradskom vrtu.

Tri derbija jedan za drugim!

Potom će Bijelo-plave u goste Gorici, da bi u 3. kolu ugostili zaprešićki Inter. Osijek će biti domaćin i tjedan dana kasnije (10. kolovoza) i to prvaku Dinamu, da bi u 5. kolu gostovao kod Rijeke na Rujevici. Serija derbija bit će nastavljena odmah potom na domaćem terenu u dvoboju s Hajdukom (24. kolovoza). Zatim će uslijediti gostovanje u Puli, domaćinstvo Varaždinu i utakmica s Lokomotivom u Kranjčevićevoj. Inače, prvi dio sezone završit će 19. kolom koje je na rasporedu 14. prosinca, kada će naša momčad još jednom dočekati koprivničke „Farmaceute“. Zimska će stanka potrajati do 1. veljače i tada se nastavlja prvenstvena utrka, za Osječane gostovanjem u Velikoj Gorici.

Foto: Hrvatski nogometni savez