NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Nema dosadnih komaraca

Izvješće iz austrijskog Kreischberga

Nema dosadnih komaraca

25.06.2019.

Znali su Osječani što ih čeka u Štajerskoj kada je riječ o uvjetima za rad, a svi su igrači u trenažnom procesu.

Već smo bili u Štajerskoj, momčad se ovdje pripremala i u ljeto prošle godine, tako da smo znali što nas i ovaj puta očekuje. I u Kreischbergu, na više od 800 metara nadmorske visine, lipanjske temperature mogu dosegnuti tridesetak Celzijevih stupnjeva, ali je osjećaj ipak drugačiji kada se u oazi zelenila, uz rijeke i njihove pritoke, uvijek možeš smjestiti negdje u „debelu“ hladovinu. Osječani tempiraju treninge u kasnijim popodnevnim satima, a budući da je zalazak sunca tek iza 21 sat, jasno je da vremena za rad i sve planirane aktivnosti ima sasvim dovoljno u onom razdoblju kada nije vruće ni sparno. Naprotiv, predvečerje donosi značajnije spuštanje temperature, pa je čak i poželjno imati trenerku na sebi kako se trening primiče kraju. I još nešto, nama ovdje vrlo bitno. Nema dosadnih komaraca koji bi nas maltretirali kao sve žitelje Osijeka i okolice…

Dosta se vremena posvećuje analizi

Skratili su ovaj puta Bijelo-plavi i vrijeme do odlaska na teren na nekih petnaestak minuta vožnje autobusom, tako da je sve i blizu i prihvatljivo u svakom smislu. Hotel „Relax Resort“ sa svojim sadržajima i ponudom je provjereno dobra baza, a trenutno su uz naše nogometaše i njihove kolege iz rumunjskog Sepsija i novog srpskog superligaša TSC-a Bačka Topola. Osječki stručni stožer ne prakticira dva treninga dnevno, no dosta se vremena posvećuje analizi kako bi zahtjevi na terenu bili što jasniji svakom igraču. Nitko nije izvan stroja, doduše Majstorović se požalio na upalu grla i malo povišenu temperaturu, međutim, vjerujemo da će biti spreman za prvi kontrolni ogled s Clujom koji je na rasporedu u srijedu.

HT Prva liga

1.Hajduk11+1423
2.Dinamo10+1322
3.Osijek11+719
4.Rijeka10+719
5.Gorica11015
6.Lokomotiva11-115
7.Istra 196111-610
8.Slaven Belupo11-1510
9.Inter-Zaprešić11-87
10.Varaždin11-117

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 20.10.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Osijek - Gorica 2:1

Stadion Gradski vrt, 05.10.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti