NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Zahvala vrijednim domaćinima

Dnevnik iz Austrije (13)

Zahvala vrijednim domaćinima

07.07.2019.

I u Stadlu i u Murauu ljudi iz tamošnjih niželigaša su proteklih dana činili sve da bi Bijelo-plavi imali što bolje uvjete za rad.

Tražili su Osječani ovih dana još jednog protivnika u samome finišu austrijskih priprema, no pokazalo se da je to prilično teško, gotovo i neizvedivo. Naime, Dino Skender je htio da mu druga momčad ima provjeru ili tijekom vikenda ili u ponedjeljak, što bi bila svojevrsna predigra ogledu našeg najboljeg sastava s Kopenhagenom. Kontaktirani su klubovi iz Rusije, Ukrajine, Mađarske, Slovenije i dakako Austrije, međutim, s jednima se nije mogao usuglasiti termin, a s drugima mjesto odigravanja utakmice ili su već unaprijed nešto dogovorili. Bijelo-plavima se baš i ne putuje predaleko uoči završnog dvoboja s Dancima i povratka kući, pa se neće inzistirati na bilo kojem suparniku. Doduše, ostaje još mala mogućnost da u posljednji trenutak ipak uskoči netko s kim bismo mogli odmjeriti snage u Kumbergu gdje nas očekuje Kopenhagen.

Deset posto žitelja dolazi na utakmice

Koristimo priliku zahvaliti nekim ljudima koji su nam izlazili u susret i pomagali tijekom ovih petnaestak dana u Štajerskoj. Stariji gospodin kojega svi u Murauu zovu „Bimbo“ stalno je bio na usluzi što se tiče pripreme terena na kojem su Osječani trenirali ovoga tjedna. Taj istinski nogometni zaljubljenik nekada je bio dopredsjednik lokalnog oberligaša, a sada volonterski obavlja sve poslove oko održavanja terena. Zanimljivo da mu pritom umnogome pomaže robot za košenje trave, što mu je barem jedna briga manje. Spoznaja da SV Murau u domaćim ogledima pete lige prati u prosjeku 400 gledatelja vrijedna je spomena u kontekstu činjenice da ovaj gradić ima tek nešto više od 4.000 stanovnika. Čisto radi usporedbe s nogometnim prilikama u Hrvatskoj gdje i neki prvoligaši nemaju toliko navijača na tribinama.

Idealno za aktivni odmor i opuštanje

Hvala i gospodinu Emanuelu iz Stadla gdje smo odradili uvodnih sedam dana. I on se potrudio da igrače dočeka uvijek pokošen, povaljan i zaliven travnjak, bez obzira na druge obveze koje čovjek svakodnevno ima. Inače, u tom je mjestu prekrasno jezero koje bismo vam svakako preporučili za kupanje i ugodan boravak u prirodi ako nekada odlučite doći na ljetovanje u ovaj dio Austrije. Smještajnih kapaciteta je napretek, a i cijene su u mnogim, lijepo uređenim objektima prihvatljive i gostima koji nisu isključivo dubljeg džepa. Uistinu nije teško pronaći prostor i ambijent za opuštanje i aktivni odmor, posebice onima koji će imati puno više slobodnog vremena od nogometne momčadi i njezine logistike.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti