NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Najjači protivnik za kraj

Dnevnik iz Austrije (14)

Najjači protivnik za kraj

08.07.2019.

Prva momčad Osijeka sastaje se s prvakom Danske Kopenhagenom čiji igrači ukupno vrijede 53 milijuna eura!

Posljednjeg dana priprema u Austriji naše Bijelo-plave očekuje i najteža utakmica. Na suprotnoj strani terena bit će prvak i najbolja momčad Danske, vrlo jaki Kopenhagen koji „brusi“ formu za kvalifikacije Champions League u kojima se uključuje u drugom pretkolu. U tom ogledu Dino Skender će na teren u Kumbergu poslati trenutno udarnu jedanaestoricu koja će sigurno odraditi svojih 70-ak minuta. Dakle, zahtjevan protivnik u svakom pogledu, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će Osječani reagirati u jednom takvom dvoboju gdje je neupitna koncentracija kvalitete u suparničkim redovima.

Čeka nas Robert Mudražija

Dovoljno je reći da je momčadska vrijednosti FCK-a velikih 53 milijuna eura, što i ne čudi jer taj klub u svojim vitrinama, od 1992. godine do sada, ima 13 titula prvaka i 8 trofeja u nacionalnom kupu. Kopenhagen ima iskustva i u skupinama elitnog europskog natjecanja, a na toj je razini pobjeđivao i velikane poput Ajaxa i Manchester Uniteda. Vodi ih Norvežanin Stale Solbakken koji je za kormilom još od 2013., a ima trenerskog iskustva i iz Njemačke i Engleske. Igrači im jako dobro kotiraju na tržištu, o čemu najbolje svjedoči primjer desnokrilnog napadača, reprezentativca Roberta Skova koji je procijenjen na čak 13 milijuna eura! Slijedi ga suigrač na desnom krilu Viktor Fischer čija je cijena 7 milijuna, nakon što je dio karijere proveo u Ajaxu, Middlesbroughu i Mainzu, uz 21 nastup za dansku nacionalnu vrstu. U danskom velikanu je i naš bivši prvotimac Robert Mudražija, a od ovoga ljeta i Karlo Bartolec koji im je pristupio iz norveškog Nordsjaellanda. U svojoj prethodnoj provjeri poraženi su od Šahtara 1:2.

Motiv kao da je natjecateljska utakmica

Naši nogometaši vole takve izazove kada im je takmac visoko rangirana momčad jer se u tim ogledima svatko želi posebno dokazati. Stoga se takvim utakmicama pristupa kao da su natjecateljske, pa u tom kontekstu najavljujemo i motivirani Osijek koji će svakako nastojati iznenaditi favoriziranog suparnika. Odličan je to ispit za naše prvotimce, posebice jer se bliži početak državnog prvenstva, kao i europski nastupi koji će zasigurno biti itekako zahtjevni za izabranike Dine Skendera. Stoga je poželjno igrati ovakve dvoboje i privikavati se na onaj ritam koji će Osječane uskoro čekati, kada budu predstavljali i hrvatski nogomet na euro-sceni. Pozitivan rezultat pritom je i značajan stimulans, tako da će se i o tomu zasigurno itekako razmišljati.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti