NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Impresivne završne predstave!

Dnevnik iz Austrije (15)

Impresivne završne predstave!

09.07.2019.

Osječani su prvo deklasirali ukrajinsku Zoryju (4:1), a potom je naša udarna momčad svladala danski Kopenhagen (2:0).

Ljepši oproštaj od Austrije Osječani gotovo da i nisu mogli zamisliti! Naša je trenutno najbolja momčad u ogledu s najjačim protivnikom tijekom dvotjednih priprema ostvarila pobjedu koja je odmah odjeknula i među navijačima i ljubiteljima nogometa ne samo u gradu na Dravi. Osijek je bio uspješniji od Kopenhagena koji ima europski rejting i isto takvu kvalitetu igračkog kadra, pa tih 2:0 izgleda jako lijepo i svakako ohrabrujuće uoči službenog početka nove sezone. „Skalp“ nad sudionikom Lige prvaka je definitivno nešto posebno, bez obzira na to što je riječ o prijateljskom odmjeravanju snaga.

Ohrabrenje za sve što nam slijedi

Dovoljno je pogledati CV mnogih igrača FCK-a da bi se spoznalo kakvog smo suparnika imali. Bijelo-plavi su odgovorili hrabro i s puno samopouzdanja, što je itekako važno za sve što ih uskoro čeka u natjecateljskim dvobojima. Suočio se Osijek s takmacem koji igra agresivno i okomito, stalno pritišće i traži dubinu, a ima takvu individualnu kvalitetu da je permanentno opasan. U takvim okolnostima, naši su nogometaši pokazali da se mogu ravnopravno suprotstaviti i doći do svojih prigoda od kojih je Marić dvije rutinski pretvorio u golove i još se jednom potvrdio kao ubojiti strijelac i igrač odluke. Bilo je teško držati kontrolu na sredini terena kao i mirnoću i koncentraciju u obrambenom bloku koji je cijelo vrijeme bio na iskušenjima. Imali su Danci neke svoje izrazite prigode koje nisu iskoristili, no imala ih je i osječka momčad u oba poluvremena. Dojam je na kraju itekako pozitivan jer ako se može baciti na koljena jedan Kopenhagen, onda smo uvjereni da Osijek može biti na takvoj razini i u puno važnijim ogledima koji mu uskoro slijede.

„Blitzkrieg“ protiv Ukrajinaca

Moramo se osvrnuti i na igru drugog sastava koji je odmjerio snage s ukrajinskom Zoryjom, također sudionikom Europske lige u predstojećim kvalifikacijama. Bio je to pravi „blitzkrieg“ u kojem su već nakon 15 minuta Osječani vodili 3:0! Do odmora su postigli još jedan gol i zaista se može zaključiti da je to bilo impresivno poluvrijeme Skenderovih izabranika. Dugandžić je (opet) dvaput zabio, Špoljarić jednom pogotku pridodao i dvije asistencije, Todoroski se poput „šila“ probijao po desnoj strani, a trojka u zadnjem redu nije gubila mirnoću i dolazila u neke veće neprilike. Zapravo, sve je funkcioniralo jako dobro i stručni stožer može biti sasvim zadovoljan. Posebno u kontekstu onoga što često naglašavamo da će nam biti itekako potrebna širina kadra na svakom kolosijekom po kojem ćemo „voziti“ ove sezone.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti