Tekstualni prijenos prijateljske utakmice Osijek - Sloboda. Utakmica počinje u 19 sati, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

OSIJEK - FK SLOBODA 2:3

90' + 5 utakmica je završena, Sloboda je pobijedila s 3:2, a sve smo golove vidjeli u prvih 45 minuta.

90' izlazi Salihović, ulazi Devedžić. Igru je napustio i Osmanović, zamijenio ga je Ramčilović.

89' Beganović ide na klupu, ušao je Muratović.

87' kod Slobode su igru napustili Ivetić i Omerović, umjesto njih gledamo Dodiga i Rastoku.

84' trostruka zamjena kod Osječana. Izašli su Šorša, Marić i Mance, a ušli Todoroski, Špoljarić i Dugandžić.

79' puno sreće za Tuzlake. Marić je u kaznenom prostoru, šalje loptu u sredinu, a netko od gostujućih nogometaša umalo postiže autogol. Lopta se odbila od vratnice i došla do Lope koji je već zaobišao vratara Fejzića, no ni on ne uspjeva matirati Tuzlake kao ni Marin koji je na kraju pucao, poslavši loptu iznad grede.

75' javna opomena za Jugovića.

72' u svlačionicu odlazi Kleinheisler, u igri je Lopa.

70' ulazi Mujagić umjesto Ristića.

69' Mance ima "zicer" nakon ubačaja Škorića. Novi osječki centarfor loptu glavom sa 7-8 metara šalje u gredu!

67' "požutio" je i Bekrić.

66' Škorić je imao lijepu prigodu za izjednačenje, ali ovaj puta nije bio precizan kao u prvom poluvremenu. Čelom je loptu poslao sa 7 metara iznad grede.

63' Bočkaj odlazi na klupu, zamijenio ga je Marin.

63' dvostruka zamjena u momčadi Slobode. Izašli su Maksimović i Ristić, a na terenu su Buljić i Bekrić.

61' promjena vratara kod Tuzlaka, na klupu odlazi Lakić, ušao je Fejzić.

58' žuti karton dobio je Al. Bekić.

57' Kleinheisler još jednom prijeti, Lakić je to uspio "ukrotiti".

56' umjesto Am. Bekića ušao je Osmanović.

52' vrlo dobro je iz "voleja" pucao Al. Bekić, bilo je to efektno, ali je Ivušić siguran u intervenciji.

49' Kleinheisler je sada na lijevoj strani i ubacuje loptu u kazneni prostor za Mance, međutim, opet nema kvalitetnijeg završnog udarca.

48' Marić asistira Kleinheisleru koji puca, ali je to učinio i slabo i neprecizno.

46' ulazimo u drugi dio utakmice. Gutierija je u osječkom sastavu zamijenio Šutalo dok je kod Slobode ušao Omerović umjesto Livančića.

45' završeno je prvo poluvrijeme u kojem smo vidjeli pet pogodaka, a jedan više su postigli Tuzlaci.

44' osječka je obrana još jednom izigrana. Loptu je na lijevoj strani prihvatio Ristić i onda s lijeve strane vrlo preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za 2:3.

44' 2:3 - RISTIĆ

42' ovaj puta je Am. Bekić bio prisebniji i vrlo precizno loptu poslao kroz noge Ivušiću za poravnanje rezultata.

42' 2:2 - AM. BEKIĆ

40' Sloboda je odmah mogla izjednačiti. "Zicer" Am. Bekiću obranio je istrčali Ivušić.

39' Osijek je preokrenuo rezultat u svoju korist. Kleinheisler je odlično proigrao Marića u šesnaestercu, a najbolji osječki strijelac mirno prima loptu i još mirnije pogađa mrežu za 2:1.

39' 2:1 - MARIĆ

33' Livančić je mogao puno bolje iskoristiti situaciju u kojoj se našao, na rubu osječkog kaznenog prostora. Na kraju nije uputio ni udarac...

32' Am. Bekić je dobio žuti karton.

23' polovica je prvog poluvremena, a u Gradskom vrtu je oko 1.500 gledatelja.

18' brzo su Bijelo-plavi stigli do izjednačenja. Bočkaj je izveo "slobodnjak", nije to baš bilo najbolje, no loptu u kaznenom prostoru prima Škorić i sa desetak metara uspjeva matirati Lakića.

18' 1:1 - ŠKORIĆ

16' Tuzlaci su došli u vodstvo. Ivetić je slijeva centrirao, lopta je preletjela osječku zadnju liniju i stigla na drugoj vratnici do slobodnog Ivančića koji je odlično reagirao i iz peterca svladao Ivušića.

16' 0:1 - LIVANČIĆ

15' ubačaj Bočkaja s lijeve strane, "škaricama" atraktivno pokušava Marić, ali lopta odlazi nekoliko metara iznad grede.

12' opet je Mance u šesnaestercu nakon proigravanja Marića, međutim, nije uspio uputiti novi udarak ka suparničkim vratima.

11' pucao je Mance, a vratar Lakić obranio njegov udarac.

11' ozlijedio se Pilj, stručni stožer ne želi ništa riskirati i odmah ulazi Mioč.

9' veliku je prigodu pred vratima Osijeka propustio Francuz Martelat. Primio je loptu u kaznenom prostoru, no kao da mu je ona izmaknula kontroli što je iskoristio Ivušić, napustio gol-liniju i hrabrom intervencijom spriječio pogodak.

5' Pilj se prvi odlučio na udarac, učinio je to sa 17 metara, no lopta odlazi pokraj desne vratnice.

1' utakmica je započela.

Za Slobodu će nastupiti: Lakić, Beganović, Salihović, Ivetić, Al. Bekić, Pršeš, Martelat, Maksimović, Livančić, Am. Bekić i Ristić.

Za Osijek će od početka utakmice igrati: Ivušić, Škorić, Gutieri, Majstorović, Šorša, Jugović, Kleinheisler, Bočkaj, Pilj, Marić i Mance.

Ovaj će susret ujedno biti i "generalka" Osječanima uoči službenog početka sezone, pa će biti zanimljivo vidjeti u kakvom će se izdanju prezentirati Bijelo-plavi.

Pozdrav iz Gradskog vrta! Srećom, kiša je prestala padati, pojavilo se i sunce ponovno nad gradom na Dravi, pa ćemo ipak imati priliku gledati utakmicu u dobrim uvjetima i za aktere i za gledatelje na zapadnoj tribini.