Petar Bočkaj rođen je 23. srpnja 1996., a u dvije godine koliko je u Gradskom vrtu odigrao je 67 utakmica za Osijek.
Ovoga utorka, 23. srpnja, svoj 23. rođendan slavi naš prvotimac Petar Bočkaj kojemu u ime NK Osijek želimo sve najbolje, ne samo na nogometnom terenu nego općenito u životu! Rođen je 1996. u Zagrebu, no njegov je pravi zavičaj Krapina u kojoj je i počeo igrati, u redovima tamošnjeg Zagorca. Brzo su Dinamovi skauti uočili njegov talent, pa su ga doveli u svoju Školu da bi ga potom put odveo u Maksimir gdje se probijao među seniore. Prve nastupe u HNL-u dočekao je u zaprešićkom Interu iz kojega je kasnije prešao u Lokomotivu.
Debitirao u Andori
Sportski direktor Bijelo-plavih Alen Petrović uvjerio ga je kako je dolazak u Gradski vrt, u ljeto 2017., najbolji izbor, što se u konačnici i potvrdilo. Pero je odmah izborio status ne samo standardnog prvotimca, nego jednoga od ključnih igrača za ostvarenje naših klupskih ambicija. Debitirao je 29. lipnja spomenute godine, kada su Osječani gostovali kod UE Santa Colome u Andori i pobijedili s 2:0 u prvom pretkolu Europske lige. U osječkom uzvratu s istim protivnikom Bočkaj je brzo postao ljubimac navijača jer je postigao dva pogotka, a kada je iz slobodnog udarca zatresao mrežu velikog PSV-a tribine su „proključale“! Upravo su mu „slobodnjaci“ svojevrsni zaštitni znak jer ih izvodi najbolje od svih igrača u HNL-u i pritom je uvijek izrazito opasan za suparničke vratare.
Neupitno loptačko umijeće
Do sada je Petar zabilježio 67 službenih nastupa za NK Osijek, okruglih 50 u državnom prvenstvu, 5 u Kupu Hrvatske i 12 u kvalifikacijama Europske lige. Pritom je postigao 13 golova (8 + 2 + 3) koji su u pravilu bili jedan ljepši od drugoga! Jedno je vrijeme, uslijed mladenačkog nestašluka, bio izvan momčadi, ponekad bi ga od terena odvojile i ozljede, ali je po svom igračkom umijeću nedvojbeno među onima koje publika uvijek voli jer su u stanju odigrati nešto posebno, drugačije od ostalih. Neka to Bočkaj ponavlja što češće s loptom u nogama i svi će u Klubu i među našim navijačima biti sretni i zadovoljni.