Tekstualni prijenos uzvratne utakmice protiv CSKA. Utakmica počinje u 20:45h, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

OSIJEK - CSKA SOFIA 5:4 (1:0)

5. serija: Marić za Osijek - pogodak! Sowe za CSKA - pogodak i bugarska je momčad izborila prolaz u daljnje natjecanje.

4. serija: Pilj za Osijek - pogodak! Za CSKA kapetan Bodurov - pogodak.

3. serija: Škorić za Osijek - preko gola; Geferson za CSKA - Ivušić brani!!

2. serija: Bočkaj za Osijek - Černiauskas je obranio! Carey za CSKA - pogodak.

1. serija: Lopa za Osijek - GOOOOOL; Rodrigues za CSKA - pogodak.

čekamo izvođenje jedanesteraca i odluku koja će momčad u 3. pretkolo Europske lige.

120' Marin je u polušansi, tražio je igranje rukom suparničkog braniča, ali ništa od toga, barem za suca iz Austrije.

119' bližimo se jedanaestercima...

111' Watt se baca u šesnaestercu pokraj Šutala i pada, sudac nije nasjeo i nema kaznenog udarca.

106' počeo je drugi produžetak. Igru je napustio Mance, na terenu je Marin.

105' prva i to prava prigoda za goste iz Sofije! Sowe izbija pred Ivušića koji je odličnim istrčavanjem spasio svoju mrežu i nije dopustio centarforu CSKA da ga prebaci u šesnaestercu.

104' igru je napustio Fabbrini, ušao je Watt.

96' pucao je Bočkaj svojom "ljevicom", lopta je prohujala pokraj desne vratnice.

93' Mance je na udarcu s ruba kaznenog prostora, bilo je to snažno, no ne i precizno.

91' krenuli smo u dodatnih pola sata igre. Na klupi je ostao Žaper, na terenu je Mioč.

90' + 3 istekla je i sudačka nadoknada. Ukupni rezultat, računajući obje utakmice, je neriješen 1-1 stoga idemo u produžetke dvaput po 15 minuta.

89' Mance puca iz dosta teške pozicije, Černiauskas to lako brani.

80' zamjena kod CSKA. Igru je napustio Malinov, a ušao Carey.

75' Bočkaj centrira, Marić podmeće glavu na nekih 12-13 metara, za nekoliko metara neprecizno.

72' dalekometni pokušaj Mancea, daleko od vratiju.

69' žuti karton za Mancea.

69' dobro pozicija za udarac Fabbrinija, no Talijan je pucao iznad grede.

65' ušao je Turitsov, na klupu odlazi Zanev.

62' u prodoru je Pilj koji dolazi s loptom na rub šesnaesterca i dobro puca, no prizemno upućena lopta završava zamalo pokraj desne vratnice!

59' 'požutio' je Škorić.

53' javna opomena za Bočkaja.

52' žuti karton dobio je Sowe. Na tribina je 7.214 gledatelja s kupljenim ulaznicama.

46' ulazimo u nastavak susreta uz jednu izmjenu kod Osječana. U igri je Lopa umjesto Kleinheislera.

45' + 3 završeno je prvo poluvrijeme u kojem domaćin ima minimalnu, ali itekako značajnu prednost. Ukupni omjer je izjednačen 1-1.

45' + 3 Bugari pogađaju mrežu nakon prekida, no nema pogotka jer je bilo zaleđe.

45' + 1 Mance je u zaleđu, šteta što ga Marić nije odlučio koji trenutak ranije proigrati u naletu prema suparničkim vratima...

44' dobra situacija za Šoršin ubačaj zdesna, u kaznenom prostoru su bili Marić i Mance, ali je to bio loš centaršut lijevom nogom...

43' Sowe puca glavom, ni taj udarac nije išao u okvir osječkih vratiju.

39' "požutio" je još jedan stoper CSKA, ovaj puta Albentosa.

35' iz daljine pokušava Fabbrini, nije bilo ni približno precizno.

28' naravno da su "proključale" tribine u Gradskom vrtu, ustali su svi navijači osim na Sjeveru gdje je oko 700 Bugara.

27' Osijek je poveo!! Žaper je idealno centrirao s desnog krila, na prvoj vratnici je Majstorović koji čelom sa nekih 8 metara loptu šalje u bliži lijevi kut Černiauskasa za 1:0.

27' GOOOOOL 1:0 - MAJSTOROVIĆ

24' evo i prave prigode za Osijek! Ubacuje Bočkaj s lijevog krila, Šorša je u šesnaestercu i puca glavom s 12 metara, međutim, lopta zamalo odlazi pokraj lijeve vratnice.

21' žuti karton je dobio kapetan gostiju Bodurov.

16' Rodrigues puca iz daljine, nema opasnosti za Ivušića.

7' zanimljivo je da u redovima CSKA nema najboljeg igrača Evandra, jedinog strijelca iz Sofije. Kolege iz Bugarske kažu da ga je uhvatila temperatura sinoć nakon treninga...

3' prva prijetnja i to za Černiauskasa. Iz slobodnog udarca sa 27-28 metara pucao je Bočkaj gađajući desni kut, no vratar gostiju je bio spreman za dobru intervenciju.

2' sude Austrijanci predvođeni R. Schoergenhoferom, a pomoćnici su mu M. Gutschi i Anel Beganović.

1' Sastav CSKA je: Černiauskas, Bodurov, Albentosa, Tomas, Zanev, Bikel, Rodrigues, Malinov, Geferson, Fabbrini i Sowe.

1' utakmica je počela, a za Osječane igraju: Ivušić, Škorić, Šutalo, Majstorović, Šorša, Bočkaj, Žaper, Kleinheisler, Pilj, Marić i Mance.

Sve je spremno za početak uzvratne utakmice 2. pretkola Europske lige između Osijeka i CSKA, a Bijelo-plavima želimo puno sreće i uspjeha!