Šimunec je potpisao trogodišnji ugovor s portugalskim prvoligašem u kojem će nastaviti igračku karijeru.

Iako je Andrej Šimunec već nekoliko dana u Portugalu, UEFA ga je tek ovoga četvrtka u svom sustavu registrirala kao novog igrača Aves Desportiva. Sada već bivši igrač našeg prvoligaša potpisao je trogodišnji ugovor sa svojim novim klubom, u kojem igra i bivši prvotimac Rijeke, Cibalije i Istre 1961, desni branič Mato Miloš. Doskorašnji stoper Osječana pokušat će se izboriti za mjesto u Avesu koji je prošle sezone zauzeo 14. mjesto od 18 klubova u elitnom portugalskom nogometnom razredu. Šimunec je u HNL-u odigrao točno 50 utakmica i to po 25 i za Osijek i za zaprešićki Inter u kojem je bio na posudbi. Za Žuto-plave je postigao dva, a za Osječane 1 gol i to baš u dvoboju s Interom. Andreju želimo mnogo sreće i uspjeha u novoj sredini!

Foto: Marko Prpić/PIXSELL