NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osijek je izgledao vrlo dobro

Derbi je ispunio očekivanja

Osijek je izgledao vrlo dobro

10.08.2019.

Stvoriti Dinamu pet-šest izrazitih šansi za gol ne viđa se baš često, šteta što lopta nijednom nije ušla u mrežu.

U petak navečer uistinu je samo pogodak nedostajao da bi Osječani sa svojim navijačima sretni napustili Gradski vrt. No, i ovako je u vrlo dobroj predstavi i remiju (0:0) ostalo zadovoljstvo viđenim, odnosno igrom Osijeka u susretu s neupitno najjačim suparnikom u HNL-u. Stvoriti Dinamu pet-šest izrazitih šansi za gol (Marić i Mance po dvije, Šorša i Bočkaj) ne viđa se baš često na domaćoj nogometnoj sceni. Šteta je što lopta nijednom nije završila u suparničkoj mreži, za što je zaslužan i sjajni Livaković, a u pojedinim situacijama nedostajalo je i malo više sreće. To ipak nije promijenilo dojam i zaključak da je u sadržajnom i kvalitetnom derbiju domaćin mogao više žaliti za propuštenim, iako su i Modri u dvije-tri svoje prave prilike mogli do pogotka. No, i osječki vratar Ivušić je bio odličan kao i njegov kolega na suprotnoj strani terena…

Šoršina najbolja utakmica ove godine

Vjerojatno se i sada u komentarima ove utakmice najviše prepričavaju šanse Osječana iz samoga finiša kada je Marić mogao postati junak, kao i Mance kojega su centrimetri dijelili od egzekucije u sudačkoj nadoknadi vremena. Da je jedan od njih pogodio za pobjedu uslijedila bi zasigurno erupcija veselja među domaćim navijačima, no ipak je ostalo tih 0:0. Momčadski je Osijek izgledao dobro, bio je i organiziran i opasan, pa je i Bjelica priznao da mu je bod u Gradskom vrtu zadovoljavajući ishod iako Dinamo uvijek traži pobjedu, u svakom susretu. Neke smo aktere derbija, koji su bili u glavnim ulogama, već spomenuli. Pridodat ćemo im Šoršu jer mu je ovo bila i najbolja utakmica ove kalendarske godine koju je mogao okruniti i pogotkom, ali mu je trenutno najbolji hrvatski vratar uskratio tu radost i zadovoljstvo. I složit ćemo se, na kraju, s onim što je naš napadač Marić rekao po odlasku s terena u svlačionicu. Ako Osječani budu na ovoj razini i u sljedećim ogledima, bit će i više bodova na njihovom kontu.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti