Stvoriti Dinamu pet-šest izrazitih šansi za gol ne viđa se baš često, šteta što lopta nijednom nije ušla u mrežu.

U petak navečer uistinu je samo pogodak nedostajao da bi Osječani sa svojim navijačima sretni napustili Gradski vrt. No, i ovako je u vrlo dobroj predstavi i remiju (0:0) ostalo zadovoljstvo viđenim, odnosno igrom Osijeka u susretu s neupitno najjačim suparnikom u HNL-u. Stvoriti Dinamu pet-šest izrazitih šansi za gol (Marić i Mance po dvije, Šorša i Bočkaj) ne viđa se baš često na domaćoj nogometnoj sceni. Šteta je što lopta nijednom nije završila u suparničkoj mreži, za što je zaslužan i sjajni Livaković, a u pojedinim situacijama nedostajalo je i malo više sreće. To ipak nije promijenilo dojam i zaključak da je u sadržajnom i kvalitetnom derbiju domaćin mogao više žaliti za propuštenim, iako su i Modri u dvije-tri svoje prave prilike mogli do pogotka. No, i osječki vratar Ivušić je bio odličan kao i njegov kolega na suprotnoj strani terena…

Šoršina najbolja utakmica ove godine

Vjerojatno se i sada u komentarima ove utakmice najviše prepričavaju šanse Osječana iz samoga finiša kada je Marić mogao postati junak, kao i Mance kojega su centrimetri dijelili od egzekucije u sudačkoj nadoknadi vremena. Da je jedan od njih pogodio za pobjedu uslijedila bi zasigurno erupcija veselja među domaćim navijačima, no ipak je ostalo tih 0:0. Momčadski je Osijek izgledao dobro, bio je i organiziran i opasan, pa je i Bjelica priznao da mu je bod u Gradskom vrtu zadovoljavajući ishod iako Dinamo uvijek traži pobjedu, u svakom susretu. Neke smo aktere derbija, koji su bili u glavnim ulogama, već spomenuli. Pridodat ćemo im Šoršu jer mu je ovo bila i najbolja utakmica ove kalendarske godine koju je mogao okruniti i pogotkom, ali mu je trenutno najbolji hrvatski vratar uskratio tu radost i zadovoljstvo. I složit ćemo se, na kraju, s onim što je naš napadač Marić rekao po odlasku s terena u svlačionicu. Ako Osječani budu na ovoj razini i u sljedećim ogledima, bit će i više bodova na njihovom kontu.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL