NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Malezijci na edukaciji u Školi nogometa

Imamo zanimljive goste u Gradskom vrtu

Malezijci na edukaciji u Školi nogometa

13.08.2019.

Treneri iz dalekog Pohanga došli su na nogometnu izobrazbu u NK Osijek i pritom imaju vrlo sadržajan program.

Gosti našeg prvoligaša ovih su dana nogometni treneri iz daleke Malezije, iz tamošnje države Pohang, odnosno grada Kuantana. Nekima od njih boravak u Osijeku nije prvi dolazak u Hrvatsku jer je, primjerice, njihov predvodnik Muhamed Ibrahim boravio u našem gradu i 2007. godine. Tada je selekcija malih Malezijaca nastupila na nekadašnjem „Cappy Cupu“ kojega je uspjela i osvojiti.

Kod vas se ugodno osjećamo, znamo da smo među prijateljima i opet mi je zadovoljstvo doći u vaš grad i Hrvatsku. Što se nogometa tiče, možemo dosta toga vidjeti i naučiti jer znamo koliko ste u uspješni u ovom sportu, a hrvatski igrači popularni diljem svijeta. Želimo se educirati, pratimo treninge mlađih kategorija, gledamo utakmice, a NK Osijek nam je organizirao i zanimljiva predavanja. Na svemu zahvaljujemo našim domaćinima, istaknuo je Ibrahim.

Puno je Osječana igralo i radilo u Maleziji

Dosta je poveznica između našeg Kluba i Malezije. Naime, tamo su svojedobno igrali Ivica Kulešević, Ronald Grnja, Karlo Primorac, Josip Milardović, Srđan Vidaković… Trenerski su posao u toj zemlji imali Tomislav Steinbruckner i Ivo Vranješ dok se prvi u taj dio Jugoistočne Azije, još početkom devedesetih, otisnuo Marko Kraljević.

Malezijci ovdje imaju dosta sadržajan program, a iznimno su zainteresirani za sve što im može pomoći u njihovom nogometnom razvoju, od selekcije igrača, skautinga i trenažnog procesa do same organizacije i marketinga. Došli su krajem prošloga tjedna i ostaju do 16. kolovoza kada će posjetiti Puskas Akademiju u mađarskom Felcsutu. Bili su na derbiju Osijek – Dinamo, gledali još nekoliko utakmica mlađih kategorija, pratili Osijek II u ogledu s BSK-om, ništa zapravo nisu propuštali, rekao je jedan od klupskih skauta Ivo Vranješ.

HT Prva liga

1.Dinamo16+2338
2.Hajduk17+1231
3.Rijeka16+828
4.Lokomotiva17+728
5.Osijek17+727
6.Gorica17-325
7.Slaven Belupo17-1418
8.Istra 196117-1112
9.Varaždin17-1312
10.Inter-Zaprešić17-1611

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo

Osijek - Lokomotiva

Stadion Gradski vrt, 08.12.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo

Varaždin - Osijek 1:1

Stadion Varteks, 30.11.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti