NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Malezijci na edukaciji u Školi nogometa

Imamo zanimljive goste u Gradskom vrtu

Malezijci na edukaciji u Školi nogometa

13.08.2019.

Treneri iz dalekog Pohanga došli su na nogometnu izobrazbu u NK Osijek i pritom imaju vrlo sadržajan program.

Gosti našeg prvoligaša ovih su dana nogometni treneri iz daleke Malezije, iz tamošnje države Pohang, odnosno grada Kuantana. Nekima od njih boravak u Osijeku nije prvi dolazak u Hrvatsku jer je, primjerice, njihov predvodnik Muhamed Ibrahim boravio u našem gradu i 2007. godine. Tada je selekcija malih Malezijaca nastupila na nekadašnjem „Cappy Cupu“ kojega je uspjela i osvojiti.

Kod vas se ugodno osjećamo, znamo da smo među prijateljima i opet mi je zadovoljstvo doći u vaš grad i Hrvatsku. Što se nogometa tiče, možemo dosta toga vidjeti i naučiti jer znamo koliko ste u uspješni u ovom sportu, a hrvatski igrači popularni diljem svijeta. Želimo se educirati, pratimo treninge mlađih kategorija, gledamo utakmice, a NK Osijek nam je organizirao i zanimljiva predavanja. Na svemu zahvaljujemo našim domaćinima, istaknuo je Ibrahim.

Puno je Osječana igralo i radilo u Maleziji

Dosta je poveznica između našeg Kluba i Malezije. Naime, tamo su svojedobno igrali Ivica Kulešević, Ronald Grnja, Karlo Primorac, Josip Milardović, Srđan Vidaković… Trenerski su posao u toj zemlji imali Tomislav Steinbruckner i Ivo Vranješ dok se prvi u taj dio Jugoistočne Azije, još početkom devedesetih, otisnuo Marko Kraljević.

Malezijci ovdje imaju dosta sadržajan program, a iznimno su zainteresirani za sve što im može pomoći u njihovom nogometnom razvoju, od selekcije igrača, skautinga i trenažnog procesa do same organizacije i marketinga. Došli su krajem prošloga tjedna i ostaju do 16. kolovoza kada će posjetiti Puskas Akademiju u mađarskom Felcsutu. Bili su na derbiju Osijek – Dinamo, gledali još nekoliko utakmica mlađih kategorija, pratili Osijek II u ogledu s BSK-om, ništa zapravo nisu propuštali, rekao je jedan od klupskih skauta Ivo Vranješ.

HT Prva liga

1.Dinamo5+913
2.Hajduk5+1012
3.Rijeka5+210
4.Osijek5+28
5.Gorica5-17
6.Istra 19615-26
7.Slaven Belupo5-56
8.Lokomotiva5-44
9.Inter-Zaprešić5-52
10.Varaždin5-62

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 25.08.2019. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 18.08.2019. 20:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti