Delegacija osječkog nogometnog prvoligaša, predvođena gradonačelnikom Ivanom Vrkićem, boravila je u Zagrebu na razgovorima s čelnicima HNS-a, a domaćin Osječanima bio je izvršni predsjednik Saveza Damir Vrbanović, uz kojega je bio i čelnik Županijskog nogometnog saveza Ante Vučemilović-Šimunović.

Nakon povratka iz Zagreba, Vrkić je rekao da je uvodni dio razgovora protekao u smirivanju naglašenih tenzija.

„Sve se mora vratiti u sportske okvire, bez naelektrizirane atmosfere, bez obzira na utemeljene primjedbe našeg kluba glede sudačkih pogrešaka. Svima nam je u interesu da odnosi budu normalni i neopterećeni“, zaključio je prvi čovjek osječke gradske uprave.

Također je dodao da se razgovaralo o procesu predstečajne nagodbe našeg Kluba i svemu što je potrebno udovoljiti da bi prvoligaš s Drave mogao nastaviti neopterećeno i normalno funkcionirati. Razgovori na tu temu obavljeni su i sa Zdravkom Mamićem, čelnikom Dinama i prvim dopredsjednikom HNS-a.

>>> Više poslušajte u izjavi gradonačelnika Ivice Vrkića