NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
U Zagrebu održana završnica pionirskog „Nike Premier Cupa“

SUDAC POTPUNO IŽIVCIRAO OSJEČANE

U Zagrebu održana završnica pionirskog „Nike Premier Cupa“

13.04.2015.

Bijelo-plavi nisu završili polufinalni ogled s Rijekom, a zbog pristranog suđenja odustali su i od susreta za treće mjesto.

Pioniri našeg prvoligaša proteklog su vikenda igrali na završnici „Nike Premier Cupa“ u Zagrebu. Trebao je to za njih biti praznik nogometa, ali je ispalo da su naši klinci iz metropole ponijeli ružne uspomene jer su osjetili sudačku nepravdu, kao i njihovi treneri. Naime, Osijek je igrao u polufinalu protiv Rijeke i u samoj završnici susreta, kod rezultata 1:1 (strijelac je bio Marko Vladić), protiv bijelo-plavih je dosuđen, kažu oni koji su gledali utakmicu, nepostojeći jedanaesterac uz isključenje vratara koji ga je skrivio. To je uzrokovalu lavinu nezadovoljstva ne samo među dječacima na terenu, nego i na osječkoj klupi. Trener Ronald Grnja ukratko nam je prepričao:
- Penal je zaista bio izmišljen, a budući da smo ostali i bez vratara, pozvao sam svoje igrače pred našu klupu da vidimo što ćemo poduzeti i na koji način reagirati na takvu nepravdu. Nismo mogli ni uvesti pričuvnog vratara jer smo prethodno obavili sve tri zamjene, a imajući u vidu da su nam se slične stvari na tom turniru događale i prošle godine, kolega Ivan Maras, ja i voditelj naše nogometne Škole Miroslav Žitnjak skupa smo procijenili da nema smisla sudjelovati u takvom scenariju. No, nije istina da smo napustili teren. Ostali smo pred klupom nekoliko minuta, a sudac je označio kraj susreta.
Iz protesta zbog takvog pristranog suđenja koje je izravno utjecalo na rezultat ogleda s vršnjacima iz Rijeke, rukovodstvo Osječana odustalo je od susreta za treće mjesto koje su trebali odigrati protiv Zagreba.
- Imali smo dosta primjedbi i prigodom samog ždrijebanja skupina, već na kvalifikacijskom, regionalnom turniru, održanom na Akademiji Krpan/Babić. Isto se i sada ponovilo u Zagrebu gdje smo svrstani u skupinu s Dinamom i Hajdukom. Nekako se sve skupa događalo isključivo protiv nas i na našu štetu, a onda je teško ne reagirati. Vjerojatno ćemo se o svemu i službeno očitovati idućih dana, rekao nam je Miroslav Žitnjak.
I tako su u drugom planu ostale vrlo dobre igre naših pionira koji su u prvom susretu slavili protiv Hajduka s 2:1 (golovima Borne Brekala i Patrika Dubravca), a potom izgubili od Dinama rezultatom 0:1 iako su i u tom nastupu prezentirali dojmljiv nogomet. Dodajmo da je u finalu Rijeka svladala Hajduk s 1:0 i osvojila prvo mjesto.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti