NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Stigao i Jerry Mbakogu!

Još jedno novo lice među Bijelo-plavima

Stigao i Jerry Mbakogu!

02.09.2019.

Nigerijski napadač ima 26 godina, jednu je sezonu odigrao i u Serie A, a posebno se iskazao u drugoj talijanskoj ligi.

U smiraj prijelaznog roka, nakon Kongoanca Merveila Ndockyta, NK Osijek je doveo novo pojačanje! Ovaj puta u napadu, budući da je u Gradski vrt stigao 26-godišnji Jerry Mbakogu koji je ovoga ljeta bio slobodan na tržištu, a proteklu je sezonu odigrao u talijanskom drugoligašu Padovi. S Osječanima je potpisao dvogodišnji ugovor. Na Transfermarktu je procijenjen na 800.000 eura, a ono što je u njegovoj igračkoj biografiji najzanimljivije, osim što ima 24 nastupa u Serie A, je spoznaja da je u vrlo dobroj i tvrdoj Serie B odigrao 152 utakmice te pritom postigao 42 gola uz 27 asistencija.

I Klopp ga je htio u Borussiji!

Još kao dječak stigao je na „Čizmu“ i krenuo s ozbiljnijim dokazivanjem u Padovi iz koje je išao na posudbu u Palermo. Igrao je potom dvije sezone za Juve Stabiu da bi za njegov uzlet u karijeri vrlo bitan bio odlazak u Carpi 1909. Tamo je u dvije drugoligaške sezone nastupio u 58 prvenstvenih susreta, zabio 22 gola uz 12 asistencija. Bio je jedan od najzaslužnijih što je taj, uvjetno rečeno, mali klub izborio plasman u najjači razred talijanskog nogometa. Tada su za njega ozbiljno zanimanje pokazali bundesligaši Stuttgart i posebice Borussia Dortmund koju je te 2015. godine trenirao Jurgen Klopp. Spominjala se u to vrijeme odšteta u rasponu od 5 i 8 milijuna eura, no do realizacije transfera ipak nije došlo jer je Carpi svim silama želio zadržati centarfora i za igranje u elitnoj konkurenciji…

Nije mogao na Otok

Nešto kasnije javio se i engleski Leeds s ponudom od 3,5 milijuna funti, ali se pojavio problem oko radne dozvole za igranje na Otoku, pa ni kasniji interesent Nottingham Forest nije mogao dovesti Jerryja u svoje redove. Carpi nije mogao ravnopravnije parirati kvalitetnijim i puno jačim momčadima na terenu, pa se i Mbakogu teško može dokazati kao strijelac. Zabio je Sampdoriji i Laziju, no namučio se doći u pravu šansu protiv čvrstih obrana svakog takmaca. U ljeto 2016. otišao je u rusku Krylyju Sovetov za koju je odigrao osam susreta, ali promjenom trenera više nije dočekao šansu. Vratio se u Carpi 1909 i u drugom dijelu sezone ostvario učinak od 4 gola i 5 asistencija u 15 nastupa. Tamo je odradio i iduću natjecateljsku godinu i u 26 utakmica postigao 6 pogodaka. Prošlu je polusezonu proveo u Padovi iz koje je i krenula njegova profesionalna karijera. Igrao je u 10 susreta i triput se upisao među strijelce. Njegove golove, dakako, očekujemo i u dresu NK Osijek!

HT Prva liga

1.Hajduk8+1016
2.Dinamo7+916
3.Lokomotiva9+314
4.Osijek9+213
5.Rijeka7+212
6.Gorica8+112
7.Istra 19618-38
8.Slaven Belupo8-127
9.Inter-Zaprešić8-46
10.Varaždin8-84

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo - Osijek

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 28.09.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Lokomotiva - Osijek 2:1

Nogometni stadion Zagreb, 20.09.2019. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti