NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Stigao i Jerry Mbakogu!

Još jedno novo lice među Bijelo-plavima

Stigao i Jerry Mbakogu!

02.09.2019.

Nigerijski napadač ima 26 godina, jednu je sezonu odigrao i u Serie A, a posebno se iskazao u drugoj talijanskoj ligi.

U smiraj prijelaznog roka, nakon Kongoanca Merveila Ndockyta, NK Osijek je doveo novo pojačanje! Ovaj puta u napadu, budući da je u Gradski vrt stigao 26-godišnji Jerry Mbakogu koji je ovoga ljeta bio slobodan na tržištu, a proteklu je sezonu odigrao u talijanskom drugoligašu Padovi. S Osječanima je potpisao dvogodišnji ugovor. Na Transfermarktu je procijenjen na 800.000 eura, a ono što je u njegovoj igračkoj biografiji najzanimljivije, osim što ima 24 nastupa u Serie A, je spoznaja da je u vrlo dobroj i tvrdoj Serie B odigrao 152 utakmice te pritom postigao 42 gola uz 27 asistencija.

I Klopp ga je htio u Borussiji!

Još kao dječak stigao je na „Čizmu“ i krenuo s ozbiljnijim dokazivanjem u Padovi iz koje je išao na posudbu u Palermo. Igrao je potom dvije sezone za Juve Stabiu da bi za njegov uzlet u karijeri vrlo bitan bio odlazak u Carpi 1909. Tamo je u dvije drugoligaške sezone nastupio u 58 prvenstvenih susreta, zabio 22 gola uz 12 asistencija. Bio je jedan od najzaslužnijih što je taj, uvjetno rečeno, mali klub izborio plasman u najjači razred talijanskog nogometa. Tada su za njega ozbiljno zanimanje pokazali bundesligaši Stuttgart i posebice Borussia Dortmund koju je te 2015. godine trenirao Jurgen Klopp. Spominjala se u to vrijeme odšteta u rasponu od 5 i 8 milijuna eura, no do realizacije transfera ipak nije došlo jer je Carpi svim silama želio zadržati centarfora i za igranje u elitnoj konkurenciji…

Nije mogao na Otok

Nešto kasnije javio se i engleski Leeds s ponudom od 3,5 milijuna funti, ali se pojavio problem oko radne dozvole za igranje na Otoku, pa ni kasniji interesent Nottingham Forest nije mogao dovesti Jerryja u svoje redove. Carpi nije mogao ravnopravnije parirati kvalitetnijim i puno jačim momčadima na terenu, pa se i Mbakogu teško može dokazati kao strijelac. Zabio je Sampdoriji i Laziju, no namučio se doći u pravu šansu protiv čvrstih obrana svakog takmaca. U ljeto 2016. otišao je u rusku Krylyju Sovetov za koju je odigrao osam susreta, ali promjenom trenera više nije dočekao šansu. Vratio se u Carpi 1909 i u drugom dijelu sezone ostvario učinak od 4 gola i 5 asistencija u 15 nastupa. Tamo je odradio i iduću natjecateljsku godinu i u 26 utakmica postigao 6 pogodaka. Prošlu je polusezonu proveo u Padovi iz koje je i krenula njegova profesionalna karijera. Igrao je u 10 susreta i triput se upisao među strijelce. Njegove golove, dakako, očekujemo i u dresu NK Osijek!

HT Prva liga

1.Hajduk11+1423
2.Dinamo10+1322
3.Osijek11+719
4.Rijeka10+719
5.Gorica11015
6.Lokomotiva11-115
7.Istra 196111-610
8.Slaven Belupo11-1510
9.Inter-Zaprešić11-87
10.Varaždin11-117

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 20.10.2019. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Osijek - Gorica 2:1

Stadion Gradski vrt, 05.10.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti