Tekstualni prijenos utakmice protiv Istre 1961. Utakmica počinje u 21h, a aktualnosti s utakmice donosi vam MMM.

ISTRA 1961 - OSIJEK 0:0

90' + 3 kraj vrlo uzbudljivog dvoboja na Aldo Drosini, svakome je pripao po bod, a iznimno je napeto bilo u sudačkoj nadoknadi vremena.

90' + 2 Munivrana opet puca, ali nije pogodio okvir vratiju.

90' + 1 kakve dvije prigode za Istru! Prvo je Funtes iz peterca pucao glavom, a Majstorović s gol-linije spasio siguran pogodak, da bi onda "zicer" imao Munivrana čiji je udarac iz blizine Ivušić fantastično obranio!

90' izmjena kod Puljana: Grujević odlazi u svlačionicu, ušao je Franić.

87' umjesto Pilja u igri je Špoljarić.

86' opasna kontra domaćina 3 na 3, no S. Lončar je loše okončao tu brzu akciju...

81' na klupu odlazi Gržan, na terenu je Munivrana.

80' gužva pred Ivušićem, udarac Tomaševića završava u korneru.

78' udarac Mancea, ali je Čondrić "zaključao" svoja vrata.

76' izlazi ozlijeđeni Bočkaj, ušao je Gutieri koji ide u zadnju liniju, a Škorić u sredinu.

76' novi pokušaj Marića, pogodio je vanjski dio mreže.

70' nakon dužeg vremena prava prigoda i za Zelene. Ćuže ubacuje s desnog krila, na loptu kreću Grujević i Funtes i kada se činilo da će to biti pogodak - lopta je odskakutala pokraj desne vratnice.

66' na klupu odlazi Ivančić, u igri je Fuentes.

64' Pilj je u dobroj situaciji za udarac, ali je nažalost lopta završila u gustom bloku domaćih nogometaša.

62' izlazi Lopa, ušao je Talys.

54' velika prigoda za Bijelo-plave, a domaćini se spašavaju s gol-linije! Centrirao je Bočkaj, Marić je na drugoj vratnici praktički već svladao Čondrića, međutim, stoper domaćina ne dopušta da lopta uđe u mrežu!

53' Mance je u pravoj prigodi, loptu je primirio na prsa, izborio se za udarac u dobroj poziciji, no Čondrić je nogom spriječio pogodak.

48' Marić je prvi u šansi u nastavku. Lijevom nogom je pucao s 12 metara, a Čondrić se iskazao dobrom obranom.

46' kreće drugo poluvrijeme.

na tribinama je 1.956 gledatelja.

45' kraj prvog poluvremena, obje su momčadi imale svoje prigode, a rezultat je i dalje 0:0.

42' "požutio" je Bočkaj.

41' Marić je sada u šesnaestercu, ali je startao Galilea i izbacio loptu u korner.

38' Marić u opasnoj kontri iz dva pokušaja ne uspjeva s desne strane proigrati posve samoga Mancea u sredini...

37' Grujević proigrava vrlo opasnog Ćužea koji se driblingom oslobađa Škorića i onda puca iz blizine, a Ivušić jedva uspjeva loptu izbaciti u korner.

33' Ćuže pokušava pobjeći osječkoj obrani, Šutalo mu to ne dopušta.

32' dobar udarac Pilja s 19 metara, lopta je zamalo prohujala pokraj spoja lijeve vratnice i grede.

31' odlična asistencija Pilja za Marića koji se uspjeva izboriti za loptu ispred Tomaševića, ali je vratar Puljana još jednom na mjestu.

28' Lopa je zaradio javnu opomenu.

27' u prigodu je Istra. S. Lončar je dobio idealnu povratnu loptu na rubu kaznenog prostora, ali je lopta završila u bloku osječkih nogometaša.

22' sada je bilo još opasnije za Puljane. Ubacuje Bočkaj slijeva, Mariću lopta dolazi na glavu na drugoj vratnici, no nije uspio pogoditi okvir vratiju.

22' opasna situacija u kojoj se našao Pilj, međutim, nije uspio asistirati u sredinu gdje su bili Mance i Marić, samo korner za Osijek...

21' žuti karton dobio je S. Lončar.

18' sada je Ivančić mogao bolje pucati, no lopta mu nije "sjela" u osječkom šesnaestercu.

17' S. Lončar pokušava iz daljine, Ivušić se ne da iznenaditi i loptu odbija u korner.

14' odmah je uslijedila brza kontra Osječana. Marić je fino proigrao utrčalog Mancea kojega je pratio Bosančić i ipak ga djelomično onemogućio u boljem udarcu. Ovako je Čondrić dobro intervenirao.

14' Ivančić je po desnom krilu pretrčao Bočkaja, bilo je to opasno ubacivanje u kazneni prostor, srećom za goste pa nitko od Zelenih nije bio pred vratima Ivušića.

8' odmah je prijetnja i na drugoj strani: pucao je Ćuže, Ivušić izbacuje loptu u korner.

6' dobra akcija gostiju, Jugović je uposlio Šoršu na desnoj strani, ovaj odigrao povratnu loptu za Marića čiji je slab udarac sa 16 metara završio pokraj lijeve vratnice.

1' utakmica je počela. Osječani imaju potporu tridesetak pripadnika "Kohorte".

Sudit će M. Matoc (Zaprešić) uz pomoćnike V. Đuraka (Sisak) i I. Mihalja (V. Gorica).

Istra 1961 igra u sastavu: Čondrić, Tomašević, Galilea, Bosančić, Grujević, Pavić, Obeng, S. Lončar, Ivančić, Gržan i Ćuže. Pričuve su: Macan, Majkić, Munivrana, Rubić, Rufati, Fuentes, Laukžemis, Franić, Močinić i Gonzalez.

Za Osijek će večeras igrati: Ivušić, Škorić, Šutalo,, Majstorović, Jugović, Šorša, Bočkaj, Lopa, Pilj, Marić i Mance. Na klupi su: Malenica, Gutieri, Kamenar, Dugandžić, Špoljarić, Talys, Mioć, D. Lončar i Marin.

Očekuje nas utakmica s Istrom 1961 u kojoj će Osječani nastojati nastaviti dobar niz igara i što je još važnije - osvojiti sva tri boda.