Osječanima svih devet bodova

Prva HNL za mladež

03.09.2019.

U sve tri kategorije naši su mladi nogometaši ostvarili pobjede i to na terenima svojih protivnika.

Maksimalan bodovni učinak ostvarili su mladi nogometaši Osijeka u 2. kolu HNL-a za mladež. Pritom dodatno zadovoljstvo pruža spoznaja da su sve tri pobjede ostvarene na gostujućim terenima. Juniori su slavili u Dugopolju protiv istoimenog domaćina s 2:1 uz dva pogotka Mihaela Kuprešaka, po jedan u svakom poluvremenu. Prethodno je protivnik prvi došao u vodstvo kojega ipak nije uspio zadržati jer su Steinbrucknerovi učenici došli do preokreta. Osim Bijelo-plavih, obje pobjede na startu novog prvenstva još imaju Hajduk, Rijeka i Dinamo.

Bez primljenog gola u Vinkovcima

Uspješni su Osječani bili i u dva nastupa u susjednim Vinkovcima. Pioniri su bili bolji od Cibalije s 2:0 golovima Prekodravca iz jedanaesterca u otvaranju utakmice te Solića u drugom dijelu. Hajduk, Istra 1961, Osijek i Sesvete imaju svih šest bodova i najbolje su ušli u novu sezonu. Istim rezultatom Vinkovčane je svladala i naša kadetska momčad. Strijelci su bili Conjar i Sabo u 73. i 80. minuti. U ovoj konkurenciji samo Dinamo i Lokomotiva imaju po šest bodova.