Uvjerili smo se kako je Centar suvremeno opremljen i sasvim prilagođen djeci s poremećajima iz autističnog spektra.

Ovoga je ponedjeljka počela nova školska godina i u osječkom Centru za autizam. Polaznicima su uspješno pohađanje nastave i ugodan boravak u novim prostorijama Centra došli poželjeti Josip Špoljarić, Luka Marin i Robert Ćosić. Kiša nam je donekle poremetila druženje na nogometnom igralištu uz novoizgrađenu zgradu koja je otvorena i počela s radom u ožujku ove godine. No, naši su igrači iskoristili priliku i malo se poigrali s korisnicima Centra koji su se, nakon ljetne stanke, ponovno okupili na svojim aktivnostima. Također, uručili su i prigodne poklone ljubaznim domaćinima, a zauzvrat su dobili zahvalnice i medalje.

Mnoštvo sadržaja za djecu

Ravnateljica Sandra Zlatarić sa suradnicama nam je pokazala što im je sve na raspolaganju i u kojim uvjetima provode zacrtani plan i program rada. Regionalni Centar u Čevapovićevoj ulici  vrlo je suvremen i sasvim prilagođen djeci s poremećajima iz autističnog spektra. Osim modernih učionica, odlikuje se i senzornom sobom, terapijskim bazenom, dvoranom za tjelovježbu te mnogim drugim sadržajima, uključujući visoko tehnološku opremu potrebnu za odgoj, školovanje i buduću integraciju autistične djece u zajednici. Ravnateljica je zahvalila našem prvoligašu što se rado odazvao njihovom pozivu, a djelatnice Centra će nam u nedjelju biti i gošće na prvenstvenoj utakmici s Varaždinom u Gradskom vrtu.