Škorić je ostao na klupi „Vatrenih“ u Trnavi i Bakuu, dok je Kleinheisler sudjelovao u oba poraza Mađarske.

Nekim našim prvotimcima protekli su dani bili vrlo važni zbog njihova sudjelovanja u nacionalnim vrstama. Mile Škorić ponovno se našao među izabranicima Zlatka Dalića koji su nastavili kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine. „Vatreni“ su prvo u petak odigrali sjajno na gostovanju kod Slovačke u Trnavi i slavili s uvjerljivih 4:0, da bi u ponedjeljak u puno skromnijem izdanju odigrali neriješeno 1:1 s Azerbajdžanom u Bakuu. Škorić se oba puta našao na klupi za pričuve i nije ulazio u igru.

Kleinheisleru 85 minuta sa Slovacima

U istoj kvalifikacijskoj skupini igra i selekcija Mađarske u kojoj je konstanta Laszlo Kleinheisler. Mađarska je prvo odigrala prijateljsku utakmicu s Crnom Gorom u Podgorici gdje je poražena s 2:1. Veznjak Osijeka odigrao je prvih 45 minuta, a u početnoj jedanaestorici našao se i u puno važnijem, natjecateljskom ogledu, protiv Slovačke u Budimpešti. Na kraju su Slovaci slavili rezultatom 2:1, pri čemu je Kleinheisler na terenu proveo 85 minuta. Hrvatska je na čelu skupine s 10 osvojenih bodova, dok Slovačka i Mađarska imaju po bod manje, također iz pet odigranih susreta.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL