Naš je stoper odigrao cijelu utakmicu u nes(p)retnom porazu od Škota, dok je Todoroski bio u selekciji Makedonije.

Igrači Osijeka i u utorak su bili angažirani u reprezentativnim vrstama. Boško Šutalo odigrao je svih 90 minuta u prvoj kvalifikacijskoj utakmici naše U-21 selekcije za Europsko prvenstvo 2021. godine. Izabranici Nenada Gračana poraženi su od Škotske u Šibeniku rezultatom 1:2, iako su do 81. minute imali vodstvo. No, u samoj je završnici došlo do preokreta i Škoti su osvojili sva tri boda. Naš drugi reprezentativac u ovoj nacionalnoj selekciji, Mihael Žaper nije ulazio u igru. U našoj su skupini još Grčka, Češka, Litva i San Marino.

Todor u početnoj jedanaestorici

Todor Todoroski iz redova Osijeka II nastupio je za mladu reprezentaciju Makedonije, također u kvalifikacijskom ogledu s Farskim Otocima. Makedonci su u Skoplju slavili s uvjerljivih 7:1, a naš je nogometaš zaigrao u početnoj jedanaestorici i na terenu proveo 69 minuta. U ovoj su skupini i selekcije Kazahstana, Španjolske, Crne Gore i Izraela. Hrvatska reprezentacija U-20 u Zagrebu je odigrala prijateljski susret s Francuskom koji je završio neriješenim rezultatom 1:1. Adam Benić igrao je 82. minute, dok je Ivan Durdov ušao s klupe u 60. i na terenu bio do 85. minute.

Foto: Hrvatski nogometni savez