U tri vrlo teške utakmice mladi su Osječani došli do vrijednih bodova u pionirskoj i juniorskoj konkurenciji.

Prilično su uspješni nastupi iza mladih nogometaša Osijeka u borbi za bodove u državnom prvenstvu. Protiv vrlo jakih suparnika u tri su nastupa ostvarene dvije pobjede uz jedan poraz, a u svim susretima Bijelo-plavi su bili domaćini. Pioniri su u 6. kolu svladali Hajduk na Bikari s 2:0 golovima Strmote u 8. i Prekodravca u 17. minuti. Pobjeda je još i dragocjenija kada se zna da je ostvarena protiv vodeće momčadi na prvenstvenoj ljestvici. Sada je u vodstvu Istra 1961 s 18 bodova, drugoplasirani Hajduk ima 15 kao i Dinamo dok su Osječani na četvrtom mjestu s 13 osvojenih bodova.

Almeida zabio za pobjedu

Sa Splićanima su igrali i Kadeti, a rezultat je bio 1:2. Gol za Radotićeve učenike postigao je Marković koji je uspio izjednačiti na 1:1, da bi kasnije Bijeli uspjeli doći do preostala dva boda. Na samome vrhu je Dinamo s 18 bodova, slijede Hajduk i Lokomotiva s dva boda manje, a Osijek je trenutno osmi sa 7 bodova. U 4. kolu ligaškog natjecanja juniorskih momčadi naš je prvoligaš na igralištu Grafičar Vodovoda u Podgrađu bio bolji do Dinama s 2:1. Domaćina je u vodstvo doveo Stanić, gosti su potom stigli do izjednačenja, a pobjedu Bijelo-plavima osigurao je Almeida petnaestak minuta prije kraja utakmice. Hajduk, Lokomotiva i Osijek imaju po 10 bodova i na čelu su ljestvice.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL