NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Kulešević: Momčad je pokazala ozbiljnost

Osječani bez problema u osmini finala Kupa

Kulešević: Momčad je pokazala ozbiljnost

24.09.2019.

Trener koji je s klupe vodio Bijelo-plave mogao je biti zadovoljan njihovim angažmanom i efikasnošću.

Nisu Bijelo-plavi imali nikakvih problema u gostima kod Vuteks Sloge. U susretu za prolaz među 16 najboljih u Kupu Hrvatske lako se se „obračunali“ s vukovarskim trećeligašem. Pritom su postigli čak osam pogodaka, od kojih šest u drugom poluvremenu koje je bilo sadržajnije i bolje u odnosu na prvih 45 minuta.

Rekli smo igračima prije utakmice da se od njih traži maksimalna ozbiljnost. Nismo htjeli iz tog razloga niti mijenjati momčad, pa smo na teren poslali standardne prvotimce. Dobro su reagirali nakon nešto slabijeg prvog poluvremena, tako da smo na kraju uvjerljivo pobijedili. Najviše što možeš dobiti u jednom ovakvom kup-susretu je proboj u sljedeći krug natjecanja, a to nije bilo nimalo upitno, izjavio je Ivica Kulešević koji je vodio Bijelo-plave.

Nitko se nije ozlijedio

Igrači su profesionalno odradili posao, pa je mreža korektnog domaćina napunjena do vrha. Rutinski je ostvaren plasman u osminu finalu u kojoj će Osijek igrati s boljim iz dvoboja Zagora (Unešić) i Zadar koji je na rasporedu ove srijede. Također je bitno da se nitko nije ozlijedio u Vukovaru, samo je Šutalo osjetio određene probleme koji ne bi smjeli predstavljati prepreku za njegov nastup u subotu u Koprivnici. Posao će Osječanima, dakako, biti neusporedivo teži nego s Vuteksom, ali je za stvaranje dobroga ozračja uoči tog dvoboja bilo vrlo bitno mirno osigurati prolaz u Kupu.

Foto: Dubravka Petric/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti