Pioniri će od tri naše momčadi imati najtežu zadaću jer ih u Puli očekuje dvoboj s Istrom koja dosad ima sve pobjede.

Predstojećeg vikenda sve će tri naše momčadi u HNL-u za mladež igrati na gostujućim terenima. Juniori nakon pobjede nad Dinamom u subotu gostuju u Rijeci i taj se ogled može nazvati derbijem petog kola. Naime, Osječani su uz Hajduk i Lokomotivu vodeći na prvenstvenoj ljestvici s 10 osvojenih bodova, no Riječani imaju samo bod manje stoga je za očekivati neizvjesnu utakmicu u kojoj će obje momčadi tražiti put do pobjede.

Dvaput u gostima kod Istre 1961

Jako tešku zadaću imaju naši Pioniri jer ih očekuje dvoboj protiv Istre 1961. Puljani su u dosadašnjih šest nastupa ostvarili isto toliko pobjeda što najbolje govori o kvaliteti koju imaju u ovoj generaciji igrača. Osijek je također u vodećem kvartetu s 13 bodova i sigurno će pokušati izboriti pozitivan rezultat i u ovom ogledu. Sa Zeleno-žutima se sastaju i Kadeti, a u spomenutom uzrastu osječka momčad ima bod više u odnosu na Istru s kojom se nalazi u sredini ljestvice.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL