Benedik Mioč rođen je 6. listopada 1994., a do sada je skupio 104 službena nastupa za Bijelo-plave.

Benedik Mioč ove nedjelje, 6. listopada, slavi svoj 25. rođendan i NK Osijek mu pritom upućuje čestitku s najljepšim željama! Rođen je 6. listopada 1994. u našem gradu, a igrački je stasavao u Školi nogometa Bijelo-plavih. Njegova je generacija u kojoj su tada igrali Malenica, Arsenić, Šimunec, Lukić, Pavić, Ugarković, J. Mišić, Mandić, Grgić, Dugandžić i ostali prije šest godina osvojila naslov prvaka Hrvatske, a trener im je bio Ivica Kulešević.

Debitirao u Parku mladeži

Skupio je naš „Benda“ 104 službena nastupa za Bijelo-plave (85 u HNL-u, 7 u Kupu i 12 u Europi) i pritom postigao 5 golova. Debi je imao u sezoni 2012/13 na prvenstvenoj utakmici Split - Osijek 0:0 kada je ušao u 89. minuti.  Prvijenac je što se golova tiče zabio Hajduku na Poljudu i to u 5. minuti sudačke nadoknade za izjednačujućih 2:2. Bio je na posudbama u Segesti, Višnjevcu i Belišću dok se nije izborio za status prvotimca u Gradskom vrtu. Jednu sezonu proveo je i u mađarskoj Puskas Akademiji.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL