NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Tandem M-M već na brojci 11

Osječani spojili dvije uzastopne pobjede

Tandem M-M već na brojci 11

06.10.2019.

Napadači Marić i Mance imaju golgetersku seriju što je pogonsko gorivo Bijelo-plavih.

Novi su bodovi na kontu Osječana i to je svakako najvažnija spoznaja nakon teškog i neizvjesnog ogleda s Goricom. Prvi puta su Goričani pokleknuli u Gradskom vrtu iako su i ovaj puta, kao i uvijek do sada u međusobnim susretima, prvi došli u vodstvo. Srećom, nisu ga uspjeli dugo zadržati što je bilo itekako bitno da osječka momčad ne uđe u nervozu uslijed negativnog rezultata. Dosta brzo je došlo do izjednačenja, a onda se naš napadački tandem pobrinuo da i preostala dva boda ostanu u gradu na Dravi. Osijek je napokon ostvario dvije vezane prvenstvene pobjede, pa se na reprezentativnu stanku odlazi u puno boljem raspoloženju nego li je to, primjerice, bilo nakon onih vezanih ogleda s Varaždinom i Lokomotivom...

Zanimljivije drugo poluvrijeme

Bijelo-plavi nisu izgubili glavu kada im je vrlo opasni Lovrić „po tko zna koji puta“ zatresao mrežu u otvaranju drugog poluvremena. Desetak minuta kasnije bilo je već 1:1, a gosti su u toj situaciji, kada je dosuđen kazneni udarac za domaćina, ostali s igračem manje jer je njihov stoper Ljubisavljević dobio drugi žuti karton. Odluka o pobjedniku pala je u 75. minuti. Osječani su svoju brzu akciju okrenuli pogotkom Mancea i rezultat se do kraja više nije mijenjao iako je bilo jako dobrih prigoda. One dvije Ndockytove su ostale olako neiskorištene, a kazna je umalo uslijedila duboko u sudačkoj nadoknadi, u posljednjim sekundama utakmice. Tada je Suk nakon prekida i velike gužve pred vratima Ivušića pogodio gredu.

Marićevih šest i Manceovih pet golova

Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti trenutak kada je Mance pogodio gredu, tada je Gorica imala sreće. Gosti su visoko pritiskali i nije se Osijek uspio razigrati u sredini terena i žešće pritiskati. Ritam igre bio je sporiji jer je protivnik tako želio primiriti domaćina i otupiti oštricu njegova napada. U nastavku su Goričani praktički zabili iz svog prvog ozbiljnijeg pokušaja, no dvije osječke udarne „igle“ su nam donijele preokret. Mance se prvo izborio za jedanaesterac i isključenje svoga čuvara, nakon čega se Marić i petu utakmicu za redom upisao među strijelce i sada je već na šest postignutih golova. Isti je igrač samo devet minuta poslije izjednačenja idealno asistirao probojnom Manceu za rutinsko poentiranje kada je izbio sam ispred Kahline. I on je ušao u golgetersku seriju (Vuteks Sloga, Slaven Belupo, Gorica) i sada je na pet postignutih pogodaka. Dakle, tandem M-M je trenutno zajednički na brojci 11 od ukupno 17 osječkih egzekucija pred suparničkim vratima što je i pogonsko gorivo Bijelo-plavih.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti