Lopa je rođen 23. studenoga 1988., a u redove osječkog prvoligaša stigao je u ljeto 2016. godine.

Nogometni klub Osijek sretan 31. rođendan želi svom najstarijem prvotimcu, Dmytru Lopi! Naš je Ukrajinac rođen 23. studenoga 1988. godine u Kremenchuku, u regiji Poltava, a u svojoj je profesionalnoj igračkoj karijeri promijenio veći broj klubova, najviše nastupajući u svojoj domovini Ukrajini. Prošao je mlađe kategorije Dnjipra, potom je tamo zaigrao i za prvu momčad, a onda je redom nastupao za Kryvbas, Karpaty, Metalurh i Metalist. Prvo internacionalno iskustvo imao je u Mađarskoj gdje je bio član Puskas Akademije. Tamo se zadržao samo jednu polusezonu da bi u ljeto 2016. došao uz Gradski vrt, prvo na posudbu, a zatim je i službeno postao članom Bijelo-plavih.

Još malo pa će imati 100. nastup

Lopa je kod nas već četvrtu sezonu i do sada je skupio 98 službenih nastupa za NK Osijek, 77 u državnom prvenstvu, 10 u Kupu Hrvatske i 11 u kvalifikacijama Europske lige. Bliži mu se, dakle, jubilarna stota utakmica za Osječane u čijem je dresu postigao 16 golova, od toga 14 u HNL-u. Dmytro je svoje najbolje igre u osječkoj momčadi definitivno pružao u sezoni 2016/2017 kada je u 21 odigranom susretu uspio zabiti osam golova od kojih je većina bila vrlo atraktivna. Omiljen je u svlačionici među suigračima, vole ga i cijene navijači, a jedna od želja mu je da Osijek za njegov rođendan osvoji sva tri boda u ogledu s Istrom 1961, pri čemu se i on nada svom doprinosu na terenu.