Ukrajinac je u Varaždinu odigrao stotu službenu utakmicu za NK Osijek u koji je stigao u ljeto 2016. godine.

Utakmicom protiv Varaždina najstariji osječki prvotimac Dmytro Lopa (31) ušao je u „Klub 100“ Nogometnog kluba Osijek. Jubilarni nastup naš je Ukrajinac obilježio asistencijom za strijelca Marića koji je Osječane doveo u vodstvo. U tih stotinu nastupa Lopa je 79 puta igrao u borbi za prvenstvene bodove, 10 susreta je odigrao u Kupu Hrvatske, a preostalih 11 u kvalifikacijama Europske lige. Ukupno je postigao 16 pogodaka.

Debitirao u Vukovaru

Inače, Dmytro je u Osijeku već tri godine i četiri mjeseca, kada nam je pristupio iz redova mađarskog prvoligaša Puskas Akademije. Premijeru u dresu Bijelo-plavih imao je u šesnaestini finala nacionalnog Kupa, kada je Osijek u gostima svladao momčad Vukovara ’91 rezultatom 4:1. Bilo je to 21. rujna 2016. godine u Zekićevom trenerskom mandatu. NK Osijek mu čestita jubilej i želi još puno uspješnih nastupa za naš Klub.

Foto: Marko Jurinec/PIXSELL