NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ambicije su jasno izražene

Osječani gosti zaprešićkog Intera

Ambicije su jasno izražene

04.12.2019.

Kuleševićeva momčad će u ovoj utakmici Kupa Hrvatske morati prezentirati kvalitetno izdanje da bi se ostvario cilj.

Utakmica s Interom, ove srijede u Zaprešiću (16,30), itekako je važna za nogometaše Osijeka. Ambicije u Kupu Hrvatske su jasno izražene i uoči početka sezone i ništa se od tada nije promijenilo, naprotiv. Svi u Gradskom vrtu vjeruju da bi Bijelo-plavi mogli imati itekako ozbiljnu ulogu u završnici ovoga natjecanja, no mora se ići korak po korak. A u četvrtfinalu im je suparnik momčad Intera koja im je na neki način ostala dužnik u borbi za prvenstvene bodove. Osječani zasigurno razmišljaju kako im se onakve „žute minute“ nikako ne bi smjele ponoviti u novom dvoboju sa Žuto-plavima.

Puna mobilnost od prve minute

Lako je reći da je Osijek opet favorit i da je kvalitetom neupitno iznad Intera, no to nije dovoljno ako se na terenu ne pokaže prava snaga i ne opravdaju očekivanja. Svi smo se složili da učinak u gostima ove sezone nije onakav kakav je mogao i trebao biti, pa bi i to morao biti motiv više našim dečkima da to nastoje popraviti u posljednjem jesenskom dvoboju izvan grada na Dravi. To konkretno znači punu mobilnost od prve minute, koncentraciju na visokoj razini i trku koja ne smije posustajati tijekom susreta. Kada su te pretpostavke ispunjene, onda Kuleševićevi izabranici s pravom mogu računati na uspjeh. Ako bilo što od toga izostane, povećava se mogućnost da se suparnika dodatno motivira i ohrabri te da se pojave problemi.

Bit će promjena u sastavu

Prema svemu sudeći, sastav će doživjeti određene promjene jer su neki igrači ozlijeđeni i nije baš uputno riskirati s njihovim nastupom. Odnosi se to na stopera Majstorovića i veznjaka Žapera, a upitno je može li Špoljarić imati značajniju minutažu nakon što se tek ovoga tjedna priključio suigračima na treninzima. Moguće je da će stručni stožer potražiti još poneka nova rješenja u odnosu na posljednji susret s Varaždinom, a sve će, dakako, biti podređeno nastojanju da se odigra što bolje i učinkovitije, imperativno tražeći put među četiri najbolje momčadi koje će na proljeće ostati u borbi za osvajanje nacionalnog Kupa.

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti