NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Bočkaj nastavio impresivnu seriju

Osječki majstor „slobodnjaka“

Bočkaj nastavio impresivnu seriju

05.12.2019.

Naš je prvotimac do sada zabio 11 službenih golova iz prekida za NK Osijek, te dodao još 2 u pripremnim susretima.

Hrvatski „kralj slobodnjaka“, naš Petar Bočkaj i u srijedu je u Zaprešiću potvrdio i pokazao koliko je opasan i učinkovit u prekidima igre,. Kada on namjesti loptu u zoni od nekih tridesetak metara od protivničkih vratiju osječki se navijači već unaprijed počinju veseliti! Zabio je sjajan pogodak za potvrdu pobjede Bijelo-plavih i to mu je prvi ove sezone (dosta je utakmica propustio zbog ozljede) te ukupno 13. otkako je u redovima našeg prvoligaša. Način na koji je pogodio Matkovićevu mrežu s velike udaljenosti natjerao je i malobrojne domaće navijače na pljesak jer Pero to radi zaista u stilu najvećih majstora!

Za prvu pobjedu na Rujevici

Gol Žuto-plavima bio mu je već jedanaesti iz slobodnih udaraca u službenim nastupima za NK Osijek. Redom je zabijao UE Santa Colomi (4:0) u kvalifikacijama Europske lige, Istri 1961 (1:1) kada je nadmudrio svog sadašnjeg klupskog kolegu Ivušića, a nezaboravna je njegova egzekucija protiv PSV-a (1:0) na posve ispunjenom Gradskom vrtu. Pogodio je Bočkaj i za prvu pobjedu Osječana na Rujevici (2:1), četiri dana kasnije je svladao i vratara Zadra u susretu Kupa Hrvatske (4:0). Uslijedio je pobjedonosni pogodak Rudešu na našem stadionu (1:0), nakon čega je poentirao i protiv Slaven Belupa (1:1) također na domaćem terenu.

Zabio i za Osijek II

Da mu je zapravo svejedno zabija li kod kuće ili u gostima pokazao je ponovno u Rijeci, u remiju (1:1) s domaćinom i jednim od najvećih konkurenata u HNL-u. Deveti je gol iz prekida polučio u Zaprešiću kada je loptu ispod „živog zida“ poslao u mrežu i pridonio uvjerljivom trijumfu (3:0), a seriju je, eto, nastavio na istom stadionu, u četvrtfinalu Kupa Hrvatske (2:0). Ne zaboravimo da je naš „Bombardero“ na sličan način bio strijelac i za Osijek II u drugoligaškom dvoboju s Kustošijom (2:0) što također moramo uračunati u njegovu statistiku.. Kako bismo sasvim zaokružili ovu priču, dodajmo da je ljubimac osječkih navijača iz slobodnih udaraca za A momčad zabijao i u prijateljskim ogledima s Grobničanom (7:0) i Tuzlom City (8:2). To znači da je ukupna brojka trenutno 13 „komada“ od kojih ne bi bilo baš lako napraviti izbor najefektnijih. Iako je ovaj posljednji iz Zaprešića definitivno jedan od njih, možda i najljepši.

Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo19+2847
2.Hajduk19+1335
3.Rijeka19+934
4.Osijek19+1233
5.Gorica19-129
6.Lokomotiva19+228
7.Slaven Belupo19-1718
8.Inter-Zaprešić19-1613
9.Istra 196119-1412
10.Varaždin19-1612

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo

Gorica - Osijek

Gradski stadion, 02.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo

Osijek - Slaven Belupo 3:2

Stadion Gradski vrt, 15.12.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti