Osječani su sasvim nadigrali protivnika u drugih 45 minuta kada su postigli i sva četiri pogotka. 

Vrlo učinkoviti bili su Osječani u ogledu s Lokomotivom koju su uvjerljivom pobjedom od 4:0 (Marić 11m, PiljKleinheislerBočkaj) preskočili na prvenstvenoj ljestvici. Zanimljivo je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu, a trener Ivica Kulešević je istaknuo kako je u tom razdoblju njegova momčad vrlo dobro funkcionirala. Trener Osijeka je u svojoj analizi susreta naglasio kako je ključno bilo što prije povesti u nastavku, a kada je, nakon isključenja Kastratija, prednost udvostručena, bilo je jasno da će Bijelo-plavi sigurno osvojiti bodove. 

Posao još nije završen

Kulešević je čestitao svojim igračima, sretan i zadovoljan što mu je momčad ispunila zadaću u ovoj utakmici, no isto tako je poručio da posao u prvom dijelu sezone još nije završen jer treba pobijediti i Slaven Belupo u posljednjem kolu. Press konferenciju pogledajte ovdje:

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL