NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pioniri najbolje plasirani

Analiza učinka mlađih kategorija NK Osijek

Pioniri najbolje plasirani

11.12.2019.

Treneri naših momčadi koje igraju u HNL-u za mladež komentiraju nastupe i rezultate svojih učenika.

Završila je jesenska polusezona u svim kategorijama HNL-a za mladež. U analizi igara i rezultata naših momčadi krenut ćemo od najmlađe konkurencije i učinka kojega su polučili pioniri. U 15 prvenstvenih nastupa zabilježili su 9 pobjeda uz 3 remija i 3 poraza te gol-razliku 25:9 i 30 osvojenih bodova. To je Osječanima donijelo 4. mjesto na ljestvici.

Mislim da je neupitno kako imamo vrlo nadarenu generaciju dječaka. No, imali smo i suviše pehova u dosadašnjem dijelu natjecanja, prvenstveno mislim na ozljede i kartone nekih od ključnih igrača. Rekao bih da smo izgubili sedam bodova u takvim okolnostima, primjerice u Puli kod vodeće Istre 1961 primili smo gol u posljednjoj minuti, uz dva isključenja. Očekujem da ćemo na proljeće biti uspješniji i da bismo se mogli probiti među tri prvoplasirane momčadi, a opet smo vrlo ambiciozni i u Kupu, rekao je trener Vedran Nikšić.

Kadeti imaju drugu obranu Lige

Kadeti su jesen završili na petoj poziciji s 24 osvojena boda u 15 odigranih susreta. Pritom su imali 7 pobjeda, 3 neriješena ishoda i 5 poraza, a omjer postignutih i primljenih pogodaka je 15:14.

Moglo bi se reći da su očekivanja bila nešto veća, ali to ne znači da smo bili loši. Imamo drugu obranu Lige i samo je nedostižni Dinamo primio manje golova što je svakako pozitivno. No, u napadu smo bili nešto slabiji. Znamo gdje smo imali najviše problema, pa ćemo u drugom dijelu prvenstva pokušati biti učinkovitiji jer ovo nije plasman koji bi nas zadovoljio. U drugom smo dijelu protekle polusezone igrali bolje, vidio se određeni napredak i nadam se da ćemo nastaviti u tom ritmu, istaknuo je kormilar kadetske momčadi Tomislav Radotić.

Juniori posustali u završnici

Za kraj smo ostavili juniore koji trenutno zauzimaju osmo mjesto. Odigrali su 14 utakmica u kojima su zabilježili 6 pobjeda, 3 remija i 5 poraza. To znači da je osvojen 21 bod i taj će se učinak svakako nastojati popraviti u drugom dijelu ligaškog natjecanja.

Igrali smo promjenjivo, takvi su onda bili i rezultati. Znali smo pružiti odlične partije poput onih s Hajdukom i Dinamom, ali i one slabije u posljednjim kolima. Uostalom, samo dva tjedna prije zadnjeg kola smo bili četvrti na ljestvici što je ipak izgledalo puno bolje. Činjenica je da smo dobrim dijelom bili ovisni o tomu koliko smo mogli računati na igrače koji inače participiraju i za seniorsku B momčad u Drugoj ligi. Trebali smo napraviti više, no nije neka velika bodovna razlika u pitanju, tako da vjerujem u bolje proljeće, naglasio je trener Tomislav Steinbruckner.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo22+3153
2.Hajduk22+1641
3.Osijek22+1338
4.Rijeka22+938
5.Lokomotiva22+434
6.Gorica22-331
7.Slaven Belupo22-1921
8.Inter-Zaprešić22-1517
9.Istra 196122-1715
10.Varaždin22-1915

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo

Rijeka - Osijek

HNK Rijeka, 22.02.2020. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo

Osijek - Dinamo 1:0

Stadion Gradski vrt, 16.02.2020. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti