Šutalo je rođen 1. siječnja 2000., u Gradskom vrtu je dvije i pol godine i standardni je prvotimac.

Najmlađi prvotimac Bijelo-plavih rođen je baš prvog dana u godini i to milenijske 2000. Na svijet je došao u rodilištu u Metkoviću i dakako 1. siječnja i ove okrugle 2020. slavi svoj 20. rođendan. NK Osijek našem standardnom članu udarne postave i U-21 reprezentativcu, Bošku Šutalu želi sve najbolje i da mu se ostvare sve rođendanske želje! Otkako je u ljeto 2017. stigao u Gradski vrt karijera mu nezaustavljivo ide uzlaznom putanjom i bez obzira na to što igra tek svoju drugu sezonu u HNL-u, procijenjena vrijednost na Transfermarktu već sada mu je 1,5 milijuna eura.

Jedan od najperspektivnijih u Hrvatskoj

Prije nego li je stigao u Osijek, Boško je nastupao za matičnu Neretvu, da bi ga potom nekadašnji prvoligaš Split doveo u svoje redove. Osječki skauti su ga na vrijeme prepoznali i ovaj je vrlo talentirani defanzivac stigao u grad na Dravi u kojem stječe punu nogometnu afirmaciju. Svoj prvi službeni nastup u seniorskoj momčadi imao je 19. rujna prošle godine u kup-utakmici protiv Zagorca u Krapini, dok je u državnom prvenstvu debitirao mjesec dana kasnije protiv Rudeša u Zagrebu. Dosad je Šutalo zaigrao u 34 susreta koja su imala natjecateljski karakter i u svim stručnim i medijskim analizama spominje ga se kao jednog od najperspektivnijih igrača u Hrvatskoj.

Foto: Davor Javorović/PIXSELL