Naša je momčad smještena u istom hotelu kao i u zimu 2018., a vrijeme će, očito, opet biti idealno za pripreme.

Nogometaši Osijeka stigli su u svoju španjolsku bazu u Marbelli. Zapravo su smješteni u San Pedro de Alcantari koji je u biti predgrađe poznatog i vrlo popularnog odredišta za pripremu sportaša. I ovaj puta su Osječani smješteni u hotelu Barcelo Marbella u kojem su boravili i u zimu 2018. godine. Inače, putovanje je potrajalo od ranih jutarnjih do popodnevnih subotnjih sati, budući da je osječka momčad prvo morala autobusom iz Gradskog vrta do budimpeštanske zračne luke, a let Boeingom 737-800 potrajao je tri sata. Potom smo ponovno busom nastavili put do 60-ak kilometara udaljenog San Pedra gdje ćemo boraviti do 25. siječnja.

Barišić brine o tehničkim stvarima

Dočekali su nas ljudi koji su i ranije organizirali pripreme prvoligaša s Drave u ovim uvijek toplim krajevima koji jako dobro znaju sve potrebe i zahtjeve Bijelo-plavih tijekom boravka u njihovoj sredini. S naše strane o svim tehničkim stvarima brine team manager Hrvoje Barišić, a on ništa neće prepustiti slučaju ili nekakvoj inerciji. Sve mora biti unaprijed i točno dogovoreno, baš kao i tijekom prijašnjih dolazaka NK Osijek u Andaluziju. Zatekli smo vrlo ugodnu temperaturu od 17 Celzijevih stupnjeva, a sunce je s obzora nestalo tek iza 18 sati do kada je bilo dnevno svjetlo. Prvi trening je u nedjelju, dok će uvodna provjera biti predstojećeg utorka s Puskas Akademijom.