NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Najviše je bundesligaša

Mnoštvo se klubova priprema u Andaluziji

Najviše je bundesligaša

12.01.2020.

Marbella Football Center i okolni tereni su puni poznatih momčadi koje zaista imaju odlične uvjete za rad.

Kao i svake zime u siječnju Marbella je poput nogometne „košnice“! Ovdje su na pripremama brojne europske i druge momčadi, budući da su uvjeti za rad iznimno kvalitetni. Vrijeme je pravo proljetno uz prosječnu temperaturu od 14 do 17 celzijevih stupnjeva, tereni idealni za treninge i odigravanje utakmica, sa svom pratećom sportskom i svakom drugom infrastrukturom. Marbella Football Center ima četiri velika terena na kojima su prirodni travnjaci poput tepiha te još četiri manjih dimenzija. Uz njih su svlačionice, fitness centar, soba za sastanke, a i novinari imaju svoj fino uređeni i opremljeni prostor.

Obje Borussije su ovdje

Uspjeli smo odmah po dolasku pogledati utakmicu između Borussije Dortmund i Mainza 05, a osim njih ovdje su još bundesligaši: Borussia Monchengladbach, Schalke 04, Hoffenheim, Freiburg, Union Berlin, Koln i Fortuna. Od Nizozemaca u Marbelli se pripremaju Feyenoord, Willem II, Twente, Heracles i Ado Den Haag. Standardno je svake zime u Andaluziji ruski Krasnodar kao i Ćorlukin Lokomotiv Moskva s kojim ćemo se uskoro ponovno sastati. Belgijce predvodi njihov prvak Genk, uz njega se na okolnim terenima mogu susresti  nogometaši Standarda, Mechelena, Mouscrona i St. Truidena. Od švicarskih momčadi u ovom su dijelu Španjolske Basel, Sion i Luzern. Što se tiče Rumunja, i ovaj puta su stigli Cluj, FCSB, Gaz Metan i Dinamo Bukurešt.

Dolaze i Japanci, Koreanci, Kinezi…

Ovo je baza i češkog Jabloneca, mađarskih klubova Ferencvarosa, MOL Fehervara i Puskas Akademije, a i CSKA Sofia je također izabrala ovaj dio Španjolske za svoje pripreme. Tu su još Japanci Shonan Bellmare, južnokorejski Jeonbuk Hyundai kao i ponajbolji kineski prvoligaš Beijing Guoan.  Ostale nećemo spominjati jer ih ima uistinu jako puno i mogli bismo ih nabrajati unedogled. To znači da se na nogometnim terenima i u hotelima često susreću i oni koji su nekada igrali zajedno, a sada su u različitim sredinama. Zapravo, najviše trljaju ruke lokalni turistički djelatnici jer s dolaskom brojnih gostiju koji, dakako, imaju što i potrošiti - njima ne silazi osmijeh s lica…

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti