Njemački je drugoligaš prije nekoliko dana u prijateljskom ogledu svladao Bayern čak s 5:2!

Momčad Osijeka u petak će odigrati svoju drugu utakmicu u Španjolskoj. Protivnik je ovaj puta njemački drugoligaš Nürnberg, a susret će biti odigran na lokaciji Dama de Noche u okrugu Marbella s početkom u 16 sati. U odnosu na susret protiv Puskas Akademije vjerojatno će biti određenih promjena u početnoj jedanaestorici, ali ne i previše izmjena. Isprobat će se i još poneki sustav uz onaj 3-4-3 kojega smo imali priliku vidjeti u ogledu s Mađarima. Ipak je ovo pripremno razdoblje i treba ga iskoristiti i za neke stvari koje je teško realizirati kroz natjecateljski dio sezone.

Sjajni protiv bavarskog velikana!

Nijemci sada nisu u elitnoj Bundesligi, ali su i dalje itekako ozbiljan takmac. O tomu najbolje svjedoči prijateljski dvoboj kojega su prije nekoliko dana odigrali na svom stadionu pred više od 27.000 gledatelja s Bayernom. Pobijedili su čak s 5:2, uz napomenu da je bavarski velikan u prvom poluvremenu nastupao s većinom svojih zvijezda među kojima je bio i naš reprezentativac Perišić. U tom dijelu igre rezultat je bio neriješen 1:1, a u nastavku je Nürnberg „samljeo“ mlade snage Bayerna. Strijelci su bili: Frey, Ishak, Zrelak, Schleusener i Hack. Trener Keller ima u svom kadru 16-oricu igrača koji su procijenjeni na minimalno milijun eura, dok im je ukupna vrijednost na Transfermarktu 37 milijuna, poprilično veća od osječkih 23,3. Pozicija u drugoj ligi (16. mjesto) sugerira na grčevitu borbu za opstanak, ali ne treba na to previše gledati. 

Neki i dalje u poštednom režimu

Što se tiče Bijelo-plavih, na terenu će se pojaviti svi trenutno raspoloživi i spremni prvotimci. Među njima neće biti Grgića koji je i dalje u posebnom režimu rada, poštedu ima i Mbakogu kao i Gutieri koji je zaradio lakšu ozljedu. Očekuje se da će konkurirati Pilj i Lopa koji su imali kraću stanku, a određenu minutažu dobit će i 17-godišnji Beljo. Poznato je da Nijemci, bez obzira na rejting i snagu bilo koje njihove momčadi, igraju vrlo čvrsto, odgovorno i agresivno, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će Osječani funkcionirati u takvim okolnostima.