U NK Osijek pouzdani je vratar stigao u ljeto 2018.i do sada skupio 23 službena nastupa.

Dan uoči utakmice u Velikoj Gorici, svoj 25. rođendan slavi naš standardni vratar Ivica Ivušić. Rođen je 1. veljače 1995. godine u Rijeci, a za NK Osijek potpisao je u ljeto 2018., kada nam je pristupio iz redova grčkog Olympiacosa. Ivušić je još kao 14-godišnjak iz mlađih kategorija Rijeke otišao u milanski Inter čiji su ga skauti zapazili, pa je imao priliku trenirati u slavnom talijanskom klubu. Tijekom boravka na Apeninskom poluotoku išao je na posudbe u Seregno i Prato, a prvi klub za kojega je branio u HNL-u bila je pulska Istra 1961. S Aldo Drosine je prihvatio poziv Olympiacosa u kojem ipak nije dočekao priliku.

Strpljivo čekao šansu

Šansu je strpljivo čekao u momčadi Osijeka i to vrlo ozbiljnoj i jakoj konkurenciji s Markom Malenicom, Krševanom Santinijem i Marijanom Antolovićem. Strpljenje mu se isplatilo i na početku ove sezone je postao prvi vratar. Debi za Osječane u državnom prvenstvu imao je 19. srpnja prošle godine u Gradskom vrtu protiv Slaven Belupa (2:0) i skupio je sve nastupe u prvenstvenim utakmicama tijekom aktualne natjecateljske godine. Ukupno ih s europskim ogledima i onima u Kupu Hrvatske zasad ima 23. Sretan rođendan, Ivice i sve najbolje u sportskoj karijeri i životu općenito!