Marko Malenica je u Gradski vrt stigao iz Nove Gradiške gdje je rođen prije točno 26 godina.

Nakon što je proteklog vikenda slavljenik bio Ivica Ivušić, ponovno imamo vratara u našim redovima koji slavi rođendan. Ove subote to je Marko Malenica, rođen prije točno 26 godina, 8. veljače 1994. u Novoj Gradiški. Dakako, NK Osijek mu upućuje čestitke, uz najljepše sportske i sve druge želje. Marko je još kao dječak „zapeo za oko“ skautima Bijelo-plavih koji su ga doveli u našu Školu nogometa te je u Gradskom vrtu započeo profesionalnu karijeru. Cijelo je vrijeme u redovima našeg prvoligaša, osim kraćih posudbi na koje je išao u vinkovačku Cibaliju i sisačku Segestu. O njegovom talentu i potencijalu svjedoči i činjenica da je branio za gotovo sve mlađe reprezentativne selekcije Hrvatske.

Debitirao 2013. s Lokomotivom

Malenica je za seniorsku momčad Osijeka nastupio u 118 službenih utakmica, od toga 95 prvenstvenih, 11 u Kupu Hrvatske i 12 europskih. Debitirao 3. svibnja 2013. u Maksimiru protiv Lokomotive kada je trener Osječana bio Stanko Mršić. Kao pouzdani čuvar mreže u tandemu s Ivušićem čini vrlo kvalitetni vratarski dvojac Nogometnog kluba Osijek, pa je upravo ta pozicija u momčadi jedna od najbolje pokrivenih.