NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Svi žele pomak i napredak u igri

Kreće i HNL za mladež

Svi žele pomak i napredak u igri

20.02.2020.

Ima određenih promjena u našim mlađim uzrastima, kako igračkih tako i trenerskih, uoči drugog dijela sezone.

Počevši od vikenda koji nam slijedi nastavlja se natjecanje u HNL-u za mladež. U juniorskoj konkurenciji Osječani su prvi dio sezone završili na osmom mjestu, što je plasman kojega bi svakako željeli poboljšati. Novi su igrači Osijeka Stranput i Kukrika, veznjaci iz Dinama te ofenzivac Ajazi koji je stigao iz Albanije.

Neki su uskočili u B momčad, a u posljednje vrijeme imamo dosta ozlijeđenih i bolesnih igrača, pa ćemo trebati neko vrijeme za kompletiranje redova. Odigrali smo već ovoga tjedna utakmicu s Dinamom u Zagrebu (5:1), ali ne treba na osnovu tog poraza donositi nekakve zaključke jer nam u sastavu nije bilo čak sedmorice igrača koji bi, u normalnih okolnostima, konkurirali za prvih 11. Prvenstveno nam je cilj da ne ljeto veći broj ovih igrača može konkurirati za B momčad, primjerice njih osam do deset, a i svoj način igre ćemo prilagoditi onome što prakticira Osijek II, izjavio je trener Matko Novak. On je na toj dužnosti naslijedio Tomislava Steinbrucknera.

Uhvatiti priključak s vodećima

Kadeti su nam trenutno peti, a u prvim ovogodišnjim iskušenjima očekuju ih dva uzastopna gostovanja te još jedno u Kupu Hrvatske. Bijelo-plavima se u međuvremenu priključio đakovački stoper Stanušić, a trener Tomislav Radotić ističe:

Mislim da ćemo izgledati bolje nego dosad. Želja nam je uhvatiti priključak s vodećim kvartetom, vjerujem da smo to u stanju. Svi su nam igrači zdravi, srećom pa nije bilo ozljeda tijekom priprema, a dodatno smo zaoštrili konkurenciju. Startamo u gostima kod Zagreba, nadam se da ćemo već od prvog kola biti uspješni.

Potvrditi dobar rad tijekom priprema

Pioniri zauzimaju četvrto mjesto, a u nastavku sezone vodit će ih Ante Bekavac koji je jesenas bio u stožeru Osijeka II.

Mislim da možemo biti konkurentni s momčadima koje su trenutno ispred nas, a trudit ćemo se izvući što je više moguće iz kadra kojega imamo. Od novih lica tu je vratar Vukelić iz riječkog Zameta, a već u Zagrebu očekujem potvrdu dobrog rada na pripremama. Nećemo odmah biti kompletni, ali sam optimist i nadam se dobroj prezentaciji koja je bitna za sve što nas kasnije očekuje.

Foto: Dubravka Petrić/PIXSELL

 

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti