Od 21.do 28.srpnja Grad Osijek bit će domaćin najboljim europskim studentskim muškim i ženskim ekipama u nogometu.

Slobodno možemo napisati kako Osijek samostalno, dugo nije imao priliku organizirati jednu ovako veliku i značajnu sportsku manifestaciju. Bez obzira na predznak – studentsko, ovo prvenstvo je od velike važnosti za Osijek i Osječko-baranjsku županiju. Na prvenstvu koje traje tjedan dana sudjeluju 17 muških i 8 ženskih ekipa, što znači kako će u tih tjedan dana značajan broj mladih iz cijele Europe biti u gradu, upoznati ga i nadamo se koji puta ponovno i vratiti.

Europsko sveučilišno prvenstvo u nogometu najpopularnije je studentsko natjecanje koje se organizira svake druge godine. Zbog svoje masovnosti mnogi ovo prvenstvo zovu i mini sveučilišnom univerzijadom. Svečano otvorenje 11. Europskog sveučilišnog prvenstva u nogometu održat će se danas (srijeda, 22. srpnja) na Trgu Slobode od 20:30 sati, a na kojem ćete moći vidjeti sve sudionike i uživati u kulturno-umjetničkom programu.

Utakmice su počele s današnjim danom i odigravaju se u dva termina, 10 i 18 sati, a igraju se na terenima NK Osijek, NK Elektra, NK Višnjevac, NK Olimpija, ŠRC Mačkamama i NK Belišće. Važno je istaknuti kako je ulaz na sve utakmice besplatan. Svoj doprinos ovoj manifestaciji dao je i Nogometni klub Osijek ustupanjem svog glavnog terena za polufinalne i finalnu utakmicu.

Utakmice po skupinama u muškoj konkurenciji:
A – Sveučilište J.J.Strossmayera u Osijeku Teren NK Elektra
- University of Jyvaskyla (Finska)
- Gdansk University of Tehnology (Poljska)
- University of Stirling (Velika Britanija)

B – University of Franche – Comte (Francuska) Teren NK Olimpija
- University of Minho (Portugal)
- University of Oslo (Norveška)
- Ural Federal University (Rusija)
C – University of Almeria (Španjolska) Teren NK Višnjevac
- University of Pamukkale (Turska)
- University of Constantin Branc (Rumunjska)

D – Kuban State University (Rusija) Teren NK Belišće
- University of Bochum (Njemačka)
- Abo Akademi (Finska)

Utakmice u ženskoj konkurenciji igraju se po ligaškom sustavu na terenima NK Višnjevac i ŠRC Mačkamama
Sveučilište J.J.Strossmayera u Osijeku
University of Montpellier (Francuska)
University of Wurzburg (Njemačka)
Ural Federal University (Rusija)
University of Porto (Portugal)
University of Marburg (Njemačka)
Song og Fjordane University College (Norveška)

Nogometni klub Osijek želi muškoj i ženskoj ekipi Sveučilišta J.J.Strossmayer u Osijeku puno sreće na prvenstvu uz želje da ostvare što bolji rezultat. Još jednom pozivamo sve koji mogu da dođu bodriti naše igračice i igrače, ulaz je besplatan, a njima će podrška koju im pružite puno značiti.